NewsyRelacje

Grozer show, Niemcy rozbili Kubę

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

W swoim drugim meczu na Mistrzostwach Świata Niemcy gładko wygrali z reprezentacją Kuby 3-0. Jest to pierwsza wygrana podopiecznych trenera Vital Heynena i druga porażka Kubańczyków. Najskuteczniejszym graczem całego meczu był György Grozer, który zdobył 19 punktów.

Pierwszego seta od ataku nad blokiem rozpoczął György Grozer (0-1). Początek seta to dużo zepsutych zagrywek i z jednej i z drugiej strony. W kolejnym dobrym ataku pokazał się Grozer, który z piłki sytuacyjnej zdobył punkt. Świetne obrony Ferdinanda Tille pozwoliły Niemcom na utrzymanie piłki w grze, a Kubańczycy nie popisali się w kontrataku i wyrzucili piłkę w aut (4-7). W kolejnej akcji pojedynek jeden na jednego – David Fiel zablokował Maxa Günthöra (7-8).Po udanym ataku Grozera i błędzie w ataku ze środka Mesy, podopieczni Vital Heynena zwiększyli swoją przewagę do pięciu oczek (11-16). Kubańczycy próbowali jeszcze walczyć, dzięki mocnej zagrywce Cepedy  ustawili skuteczny blok na Sebastianie Schwarzu (16-19). Jednak wtedy do gry znowu włączył się Grozer, który nie tylko kończył wszystkie piłki, ale również dołożył punktową zagrywkę. Kubańczycy popełniali coraz więcej błędów, co skutecznie wykorzystał niemiecki atakujący kończąc seta (16-25).

Niemcy Kuba GrozerPoczątek drugiego seta to gra punkt za punkt. Najpierw ze środka zaatakował Fiel, ale potem piłkę z „pajpa” skończył Denys Kaliberda i Niemcy odskoczyli na trzy punkty (2-5). Po punktowym bloku na Cepedzie i kiwce z drugiej piłki Lucasa Kampy, siatkarze schodzili na pierwszą przerwę techniczną (4-8). W kolejnej akcji trudną piłkę z lewej strony skończył Jimenez (9-11) i drużyna Kuby zmniejszyła przewagę Niemców do dwóch punktów. Wkrótce Grozer posłał asa serwisowego, a Uriarte został zablokowany przez Macusa Böhme (11-15). Pierwszy błąd w przyjęciu popełnił Tille, po którego przyjęciu piłka przeleciała na drugą stronę siatki, co skutecznie wykorzystał Javier Jimenez (17-19). Po pomyłce w ataku Kaliberdy, drużyna Kuby miała już tylko dwa oczka straty do Niemców (21-23). Jednak zablokowany został Jimenez i to Niemcy mogli się cieszyć z wygranego seta (21-25).

W trzecim secie Kubańczycy znowu zaczęli popełniać błędy w zagrywce i ataku. Jednak po dwóch dobrych atakach z lewej strony Uriarte dogonili Niemców i był remis po 5. Chwilę później do swoich zdobyczy z ataku, Grozer dorzucił jeszcze punkt blokiem skutecznie zatrzymując Romero (5-8). Kolejne akcje to dobra gra Niemców, najpierw ze środka piłkę skończył Böhme, a później Grozer posłał kolejnego asa (9-14). Podopieczni trenera Sancheza nie mogli znaleźć sposobu na dobry blok Niemców. Najpierw na blok nabił się Jimenez, a później rezerwowy Gavilan (18-22). Niemcy do końca kontrolowali przebieg seta, którego zakończył Kaliberda mocnym atakiem po prostej (19-25).

Kuba – Niemcy 0-3  (16:25, 21:25, 18:25)

Kuba: Jimenez (15), Macias (1), Cepeda (5), Fiel (5), Mesa (2), Uriarte (5), Gutierrez (libero) oraz Calvo, Romero (2), Osoria, Alfonso i Chapman (1)

Niemcy: Schwarz (5), Kaliberda (10), Böhme (6), Grozer (19), Kampa (3), Günthör (4), Tille (libero) oraz Broshog, Westphal i Fromm (1)