InformacjeNewsy

Pierwsza porażka Polaków

Polscy siatkarze po zaciętej walce przegrali swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata. Biało- czerwoni ulegli reprezentacji Stanów Zjednoczonych 1-3. Dzisiaj nasi siatkarze zmierzą się z drużyną Włoch.

Mistrzostwa Świata 2014 w SiatkówkęPierwszego seta Polacy zaczęli dość słabo. Ogromne problemy w ataku miał Mateusz Mika, później do tego doszły jeszcze błędy w przyjęciu zagrywki. Trener Antiga dokonał więc zmiany, za naszego młodego przyjmującego wszedł Michał Kubiak. Jednak po naszych nieskończonych atakach, siatkarze Stanów Zjednoczonych prowadzili już 20-14. Stephane Antiga dokonał jeszcze podwójnej zmiany, próbując ratować wynik, na boisko weszli Fabian Drzyzga i Dawid Konarski. Od tego momentu gra naszej drużyny znacznie się poprawiła i biało- czerwoni doprowadzili do remisu po 23. Losy seta ważyły się na przewagi. Ostatecznie zwyciężyli Amerykanie 29-27.

Drugi set również padł łupem Amerykanów, jednak w trzecim gra wyglądała zupełnie inaczej. Biało- czerwoni na początku uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Z dobrej strony prezentował się kapitan Polaków – Michał Winiarski, który kończył najtrudniejsze piłki. Podopieczni Antigi prowadzili już 22-20, jednak doskonała gra Matthewa Andersona spowodowała, że siatkarze USA zniwelowali całą przewagę i doprowadzili do remisu po 23. Tym razem, szczęście dopisało naszym reprezentantom i to oni wygrali seta 27-25. W czwartym secie walka rozgorzała na nowo, jednak Amerykanie nie pozwolili sobie wyrwać zwycięstwa.

Polska – Stany Zjednoczone 1-3 (27:29, 22:25, 27:25, 23:25)

Polska: Nowakowski (5), Winiarski (14), Zagumny (1), Kłos (10), Wlazły (17), Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kubiak (12) i Możdżonek (4)

Stany Zjednoczone: Anderson (21), Sander (23), Lee (11), Lotman (4), Christenson (5), Holt (15), Shoji E. (libero)