InformacjeNewsy

IE M: Pewne zwycięstwo Polaków nad Finlandią

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

W swoim ostatnim meczu rozgrywanym w grupie A na Igrzyskach Europejskich polscy siatkarze pewnie pokonali reprezentację Finlandii 3-0 i awansowali do ćwierćfinału. Biało-czerwoni zakończyli zmagania grupowe mając na swoim koncie 12 punktów.

Mimo wczesnych godzin porannych polscy siatkarze przystąpili do meczu przeciwko Finom bardzo rozbudzeni. W pierwszych dwóch setach reprezentacja Finlandii próbowała nawiązać walkę z naszymi siatkarzami, ale nie udało jej się wygrać choćby seta. Natomiast w trzecim secie całkowicie załamała się gra Finów, co skutecznie wykorzystali Polacy wygrywając 25-10.

W całym meczu Polacy zdobyli 40 punktów atakiem, Finowie w tym elemencie zanotowali 32 punkty. Z kolei w elementach bloku i zagrywki zdecydowanie skuteczniejsi okazali się podopieczni Andrzeja Kowala. Polacy wygrali w bloku 8 do 3, a na zagrywce 9 do 3. Najlepiej w polu serwisowym spisywał się Dawid Dryja, który posłał aż 4 asy serwisowe.

Przyjęcie w obu drużynach plasowała się na poziomie 33%. Finowie oddali Polakom 18 punktów po błędach własnych, z kolei biało-czerwoni w całym meczu popełnili 13 błędów. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Dawid Konarski i Artur Szalpuk, odpowiednio po 13 i 12 punktów. W ekipie Finów najlepszy był Toni Kankaanpaa, który zapisał na swym koncie 11 oczek.

Polska – Finlandia 3-2 (25:21; 25:20; 25:10)

Polska: Dryja, Nowakowski, Konarski, Śliwka, Woicki, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kędzierski, Ferens, Romać, Buchowski i Grzechnik

Finlandia: Penttinen, Koppanen, Kankaanpaa, Rumpunen, Leppala, Kulaots, Mutka (libero) oraz Lankinen, Vallin i Savimaki