InformacjeNewsy

Final Four Ligi Mistrzów – siatkarskie święto w Krakowie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W sobotę 16 kwietnia, hala Tauron Kraków Arena zamieni się w stolicę siatkówki. O zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów powalczą tam cztery drużyny: gospodarz turnieju Asseco Resovia Rzeszów, obrońca tytułu Zenit Kazań, Cucine Lube Civitanova oraz trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów Trentino Diatec.

Pierwszy mecz półfinałowy rozpocznie się o godzinie 16:30, ale godzinę wcześniej nastąpi ceremonia otwarcia. Organizatorzy przygotowali uroczyste otwarcie turnieju łącząc video mapping 3D, efekty świetlne i laserowe z materiałem z poprzednich meczów wszystkich czterech drużyn biorących udział w Final Four Ligi Mistrzów. Oprócz tego wystąpi grupa cheerleaderek z przygotowanym specjalnie na tę okazję układem tanecznym.

Z kolei na piątek – 15 kwietnia, zaplanowano konferencję prasową z udziałem trenerów i kapitanów wszystkich czterech drużyn. Konferencja odbędzie się w hali Tauron Kraków Arena o godzinie 16:45. Podobnie jak podczas Final Four Ligi Mistrzyń, na turnieju finałowym mężczyzn również obecna będzie agencja antydopingowa. Wszystkie mecze Final Four Ligi Mistrzów będą nadawane aż w 81 krajach. Oprócz tego mecze będzie można obejrzeć online z angielskim komentarzem na stronie Laola1.tv.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzą się dwie najlepsze ekipy ubiegłorocznej Ligi Mistrzów: gospodarz turnieju finałowego Asseco Resovia Rzeszów i obrońca tytułu Zenit Kazań. Z kolei w drugim meczu o awans do finału powalczą dwie włoskie ekipy, Cucine Lube Civitanova i Trentino Diatec. Będzie to ostatni „bratobójczy” pojedynek w półfinale Ligi Mistrzów, gdyż od przyszłego roku zostanie zniesiona zasada mówiąca o tym, że dwie drużyny z tego samego kraju muszą grać przeciwko sobie w półfinale.

Terminarz Final Four Ligi Mistrzów:

I półfinał:

16.04.2016 godz. 16:30 Zenit Kazań – Asseco Resovia Rzeszów (transmisja: Polsat Sport, Polsat Sport News)

II półfinał

16.04.2016 godz. 19:30 Trentino Diatec – Cucine Lube Civitanova (transmisja: Polsat Sport, Polsat Sport News)

Mecz o 3. miejsce

17.04.2016 godz. 14:45 (transmisja: Polsat Sport News)

Finał

17.04.2016 godz. 18:00 (transmisja: Polsat Sport, Polsat Sport News)

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl