NewsyRelacje

Polscy siatkarze wygrali z „czarnym koniem” Ligi Światowej

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Polscy siatkarze wygrali z Iranem w meczu Ligi Światowej 3-1.

Pierwszego seta obie drużyny rozpoczęły od gry punkt za punkt. Jednak, po autowej kiwce Mariusza Wlazłego, Irańczycy wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie. Następnie, mocnym atakiem ze środka punkt zdobył Karol Kłos, ale po jego dobrej akcji, Michał Winiarski zepsuł zagrywkę. Kolejne akcje to dwa autowe ataki Mateusza Miki, w rezultacie których Iran prowadzi już 11-7. Polacy jednak dalej walczą, po dobrej obronie Krzysztofa Ignaczaka, atak na kontrze skończył Wlazły. Irańczycy odpowiedzieli atakiem z przesuniętej krótkiej Gholami’ego. Po bloku na Mice i autowym ataku Wlazłego, Polacy przegrywali już 10-14. Trener Stephane Antiga zdecydował się na zmianę, za Mikę na boisku pojawił się Rafał Buszek. Następnie atakujący reprezentacji Iranu posłał asa serwisowego i przewaga naszych rywali zwiększyła się do sześciu oczek (11-17). Po przerwie na żądanie Antigi, Kłos popisał się asem, ale Irańczycy zablokowali kiwkę Buszka. Przy stanie 17-24, Biało- Czerwoni popisali się pierwszym blokiem w meczu. Seta zakończył Wlazły, posyłając piłkę z zagrywki w aut (17-25).

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Dopiero po autowym ataku przyjmującego Mirzajanpour’a, polscy siatkarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie (11-10). Następnie Seyed „wbił gwoździa” w trzeci metOLYMPUS DIGITAL CAMERAr, doprowadzając do remisu. W kolejnej akcji Paweł Zatorski nie poradził sobie z zagrywką irańskiego środkowego, a Buszek został zablokowany. Jednak, Biało- Czerwoni wciąż utrzymywali jednopunktowe prowadzenie. Po bardzo dobrych obronach i długiej wymianie z obu stron, Polacy zablokowali irańskiego przyjmującego i wyszli na prowadzenie 21-19. Później, Winiarski skończył piłkę z „pajpa” i mieliśmy pierwszą w meczu piłkę setową. Międzyczasie, Fabiana Drzyzgę zastąpił Dawid Konarski. Seta zakończył blok Konarskiego na Ghafour’ze (26-14).

Od początku trzeciego seta Polacy objęli prowadzenie. Po dobrych atakach ze skrzydeł Winiarskiego i Buszka było już 7-6 dla Biało- Czerwonych. Następnie w polu serwisowym pojawił się Buszek, który posłał serię dobrych, mocnych zagrywek i asa serwisowego, dzięki czemu nasi reprezentanci prowadzili już 15-10. Później, asem serwisowym popisał się atakujący Ghafour. W szeregi naszej drużyny wkradło się rozluźnienie i po autowym ataku Winiarskiego Irańczycy mieli już tylko jeden punkt straty do naszej reprezentacji (21-20). W kolejnych akcjach, Karol Kłos zdobył punkt atakiem ze środka, a Mirzajanpour został zablokowany i polscy siatkarze mieli piłkę setową (24-23). Następnie Wlazły przedarł się przez podwójny blok Irańczyków i set się zakończył zwycięstwem Polaków 25-23.

Czwarty set rozpoczął się podobnie do poprzedniego. Piotr Nowakowski popisał się efektownym atakiem ze środka i prowadziliśmy 1-0. Następnie Ignaczak świetnie podbił piłkę po mocnym ataku Irańczyka, ale nikt z naszych reprezentantów nie zareagował. Dobra współpraca na linii Marouflakrani- Seyed zaowocowała kolejnym dobrym atakiem ze środka Irańczyków. Później, Wlazły popełnił błąd przejścia linii trzeciego metra  i Irańczycy wysunęli się na jednopunktowe prowadzenie. Następnie, Winiarski na pojedynczym bloku zablokował Ghaemi’ego i było 6-5. W kolejnych akcjach, Irańczycy popełnili błąd i utrudniali rozegranie Drzyzdze, polscy siatkarze prowadzili już 14-9. Później, Ignaczak podbił piłkę, a Winiarski przebił ją nogą, jednak na nic się to zdało, ponieważ Irańczycy wykorzystali sytuacje i wyprowadzili skuteczną kontrę. Następnie Seyed zaatakował ze wznoszącej piłki, jednak na nic się to zdało i Polacy zwyciężyli 25-23. Biało- Czerwoni w całym meczu wygrali 3-1 i zachowali szanse na awans do Final Six Ligi Światowej.

POLSKA – IRAN 3:1
(17:25, 26:24, 25:23, 25:23)

Polska: Nowakowski (12), Winiarski (14), Kłos (8), Wlazły (20), Drzyzga , Mika (1), Zatorski (libero), Ignaczak (libero) oraz Konarski (1), Żygadło, Buszek (9)

Iran: Marouflakrani, Ghaemi (5), Mousavi (12), Gholami (8), Ghafour (22), Mirazjanpour(6), Zarif (libero) oraz Mahdavi, Tashakori (1), Ghara, Ebadipour (4)