InformacjeNewsy

PŚ: W meczu dnia lepsi Rosjanie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Rosjanie pokonali reprezentację Iranu 3:0 w swoim piątym meczu rozgrywanym w Pucharze Świata 2015. Jest to czwarta wygrana podopiecznych Vladimira Alekny w tym turnieju. Natomiast siatkarze z Iranu zanotowali trzecią porażkę.

Trener Vladimir Alekno desygnował do gry tych samych siatkarzy, którzy rozpoczynali mecz z Polską, a więc na ataku ponownie zagrał Dmitriy Muserskiy, a w roli przyjmującego wystąpił Maksym Michajłow. Jedyna zmiana zaszła na środku – Ilię Vlasova zastąpił Ilyas Kurkaev. Z kolei Irańczycy wyszli na mecz z Rosją swoją „żelazną szóstką”. Pierwszy set spotkania był bardzo zacięty, ale ostatecznie wygrali go Rosjanie 26:24. A kolejne dwa sety padły już pewnym łupem rosyjskich siatkarzy.

W całym meczu to podopieczni Slobodana Kovaca lepiej zaprezentowali się w ataku – zdobyli 42 punkty, przy 37 oczkach ekipy rosyjskiej. Natomiast w bloku skuteczniejsi byli Rosjanie, którzy zwyciężyli 6 do 2, a autorem 3 punktowych bloków był Evgeny Sivozhelez. W irańskiej drużynie 2 oczka w bloku zdobył Seyed Mousavi. W polu serwisowym również lepiej radzili sobie Rosjanie, którzy posłali 6 asów serwisowych.

Irańczycy przegrali mecz przede wszystkim przez błędy własne, gdyż oddali rywalom aż 27 punktów. Natomiast Rosjanie podarowali swoim przeciwnikom tylko 16 punktów. Najskuteczniejszymi zawodnikami w irańskiej drużynie byli Amir Ghafour i Mojtaba Mirzajanpour – obaj zdobyli po 12 oczek. Dla rosyjskiej ekipy najczęściej punktował Dmitriy Muserskiy, która zapisał na swoim koncie 20 punktów i to on został wybrany MVP całego spotkania.

IRAN – ROSJA 0:3 (24:26; 18:25; 20:25)