Informacje

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej już w najbliższy weekend

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Od piątku do niedzieli nad Jeziorem Rusałka wielkopolscy kibice będą podziwiać najlepszych polskich zawodników, a także sportowców zza granicy. Do rywalizacji zgłosili się siatkarze z Brazylii, Czech, Białorusi, Litwy i oczywiście z Polski.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022 rozpocznie się w najbliższą środę od rozgrywek minisiatkówki, w której udział wezmą roczniki 2009, 2010, 2011 i młodsze. Będzie to mały przedsmak tego co czeka kibiców w najbliższy weekend. W piątek na boiskach nad Jeziorem Rusałka ruszają Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Zaprezentują się w nich 52 zespoły – 22 żeńskie i 30 męskich. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę turniej główny, w niedzielę odbędą się finały.

To już czternasta edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2022. Zapraszam kibiców do podziwiania najlepszych siatkarek i siatkarzy w Polsce – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Na specjalnie odnowionych boiskach nad Rusałką podziwiać będzie można także gości zza granicy: Brazylii, Litwy, Białorusi i Czech – zachęca czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2021 fot. P. Rychter (3) (1)
fot. P. Rychter

Turniej żeński

Najwyżej rozstawioną parą w kategorii żeńskiej są Izabela Błasiak i Justyna Łukaszewska, które łącznie mają 1673 punkty rankingowe. W walce o tytuł mistrzowski liczyć się będą również Magdalena Saad i Olga Klocek – turniejowa dwójka (1416 pkt.). O końcowy triumf powalczą także Aneta Kaczmarek z Warszawy i Michaela Kubickova z Czeskich Budziejowic (1312 pkt.). Występujący pod nazwą iProArt Multimedia i Huragan VC Stare Babice duet ma już za sobą pierwsze złoto, zdobyte tydzień temu w Łodzi na Plaży Open.

W zeszłym roku w LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 grało kilka par z Czech – mówi Aneta Kaczmarek. – Cieszymy się, że naszym występem możemy niejako kontynuować tę małą tradycję – dodaje
z uśmiechem jej partnerka.

Lokalni kibice trzymać kciuki będą za reprezentantki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Justyna Kozłowska i Weronika Antczak to świeżo upieczone wicemistrzynie Akademickich Mistrzostw Polski, które odbywały się w Sopocie. Warto zwrócić uwagę na inny Wielkopolski zespół – Wardak/Gierczyńska. Martyna to bardzo doświadczona zawodniczka, która reprezentowała Polskę w rozgrywkach międzynarodowych. Jej partnerka Julia to młoda, a już utytułowana siatkarka z Szamotuł, która w swojej medalowej kolekcji ma między innymi Wicemistrzostwo Europy do lat 20 z 2018 roku. Zawodniczka ta jest na co dzień trenerką Beach Volleyball Academy, także śmiało może liczyć na wsparcie od poznańskich fanów.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022
fot. P. Rychter

Turniej męski

Turniejową jedynką w kategorii męskiej są ubiegłoroczni zwycięzcy – Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, którzy w rankingu PZPS zgromadzili 1705 punktów. Zawodnicy ci w tym sezonie zajęli już czwarte miejsce w Brnie i trzecie w Sulejowie. Z medalowymi aspiracjami do stolicy Wielkopolski przyjadą Kamil Warzocha i Piotr Groszek (1628 pkt.) oraz Bartosz Lewicki i Tomasz Maziarek (1398 pkt.). Miejscowi kibice trzymać kciuki będą za Tomasza Jaroszczaka i Martina Chiniewicza. Sporą grupę sympatyków w Wielkopolsce mają reprezentanci Gdyni – Mateusz Zięba i Jan Krasiński. Znakomita postawa na Obłędnej Plaży w Zbąszyniu (2. w 2022 i 1. w 2021) zaprocentowały sporym respektem na widowni. Niepowtarzalną okazją będzie możliwość podziwiania pary z Litwy – Linasa Petravičiusa i Gilbertasa Kerpė oraz Aliaksandra Bialkevicha z Białorusi, który zagra ze znakomitym blokującym Kamilem Radzikowskim.

W zeszłym roku udało nam się wygrać LOTTO Plażę Wolności, mamy nadzieję, że w tym roku Poznań będzie dla nas równie łaskawy – mówi Michał Kądzioła, wielokrotny reprezentant Polski.

Z ubiegłorocznego finału zapamiętaliśmy wspaniałych kibiców, liczymy że tym razem również będą nas wspierać – dodaje Marcin Ociepski.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022
fot. P. Rychter

Bezpłatny wstęp na trybuny

Partnerem tytularnym projektu jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, sponsorem strategicznym jest Enea, a partnerem oficjalnym Miasto Poznań. Imprezę wspierają również: Veolia, Terlan, Remondis Sanitech, Przystań Med, Multidental, Peri i Polski Związek Piłki Siatkowej. Dzięki wsparciu tych firm i instytucji wstęp na trybuny nad Jeziorem Rusałka jest bezpłatny.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2022
Lotto Plaża Wolności Poznań 2022

Harmonogram zawodów

22 czerwca – Turniej minisiatkówki – od 10:00 do 14:00

turniej Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn:

24 czerwca – mecze eliminacyjne – od 9:00 do około 17:00

25 czerwca – turniej główny – od 9:00 do około 17.00

26 czerwca – turniej główny, mecze finałowe:

  • godz. 9:30 mecze ćwierćfinałowe kobiet i mężczyzn (boisko 1,2,3,4)
  • godz. 11:00 mecze półfinałowe  kobiet (boisko 1,2)
  • godz. 12:00 mecze półfinałowe  mężczyzn (boisko 1,2)
  • godz. 13:30 mecze o III miejsce kobiet i mężczyzn (boisko 1,2)
  • godz. 15:00 FINAŁ kobiet (boisko 1), transmisja w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej
  • godz. 16:00 FINAŁ mężczyzn (boisko 1), transmisja w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej
  • około godz. 17:00 DEKORACJA

Imprezy towarzyszące:

Turniej siatkówki plażowej dla zaproszonych zespołów, Partnerów Projektu, 26 czerwca od godziny 11:00 do około 15:00 (dwa boiska 3 i 4).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl