NewsyRelacje

Polscy siatkarze pokonali Irańczyków

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Iranu 3:1 w drugim dniu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozgrywanym w Toruniu. Dzięki zwycięstwu, biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w tabeli i mają na swoim koncie 6 punktów. Jutro – na zakończenie turnieju – Polacy zmierzą się z Francją.

Nasi siatkarze mecz rozpoczęli z jedną zmianą w porównaniu do spotkania przeciwko Japończykom – na rozegraniu za Fabiana Drzyzgę pojawił się Grzegorz Łomacz. W pierwszym secie to Polacy wyraźnie narzucili tempo gry. Biało-czerwoni dobrze spisywali się w polu serwisowym, punktowali m.in. Rafał Buszek, Bartosz Kurek i Michał Kubiak. Irańczycy mieli problemy z dobrym przyjęciem zagrywki, ale również zdarzały im się błędy w komunikacji.

Drugiego seta z wysokiego „C” rozpoczęła drużyna Iranu – od prowadzenia 5:1, dzięki mocnej zagrywce Farhada Ghaemiego. Trener Antiga postanowił dokonać zmiany i na boisku pojawił się Fabian Drzyzga. Nasi siatkarze szybko zmobilizowali się i zbliżyli do Irańczyków na dwa oczka. Persowie jednak do końca seta kontrolowali przebieg gry i ostatecznie zwyciężyli do 18.

W kolejnej partii dobre zagrywki Bartosza Kurka pozwoliły biało-czerwonym wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Dodatkowo Polacy dobrze spisywali się w bloku, a ataki ze skrzydła kończył Michał Kubiak. Trener Slobodan Kovac zdecydował się na przeprowadzenie kilku zmian i posłał na parkiet zawodników rezerwowych. Jednak na nic się to zdało, gdyż Polacy pewnie zmierzali do zwycięstwa.

Czwartego seta Polacy rozpoczęli równie dobrze, jak partię poprzednią. Stephane Antiga dokonał kilku zmian: na boisku pojawili się środkowi Karol Kłos i Marcin Możdżonek oraz przyjmujący Artur Szalpuk. Biało-czerwoni kontynuowali swoją dobrą grę i w pewnym momencie mieli już siedmiopunktową przewagę nad Irańczykami. Ostatni punkt w meczu zdobył Rafał Buszek i przypieczętował zwycięstwo Polaków 3:1.

Jutro, na zakończenie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy zmierzą się z reprezentacją Francji, a Irańczycy zagrają przeciwko Japończykom.

Skład Polski

 Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kłos, Szalpuk, Możdżonek

Skład Iranu

 Marouf, Ghaemi, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Senobar, Marandi (libero) oraz Mahmoud, Mahdavi, Alizadeh (libero), Manavinezhad, Faezi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl