InformacjeNewsy

Liga Światowa 2017 w pigułce

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Liga Światowa 2017 rozpocznie się 2 czerwca i potrwa do 9 lipca. Tak jak w ubiegłym roku, w „światówce” weźmie udział 36 drużyn, które będą rywalizować w trzech dywizjach. Polscy siatkarze w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Liga Światowa 2017 – system

W tegorocznej edycji Ligi Światowej utrzymano system rozgrywek z poprzedniego roku. Każda drużyna została przydzielona do jednej z trzech dywizji – Polacy będą rywalizować w I dywizji. Pierwsza dywizja to tzw. „elita”, druga to „pretendenci”, a trzecia „zaplecze”. W każdej dywizji znalazło się 12 zespołów. Po rozegraniu wszystkich meczów w danej dywizji, punkty zostaną zsumowane we wspólnej tabeli.

W turnieju finałowym Ligi Światowej weźmie udział pięć najlepszych zespołów z I dywizji oraz gospodarz turnieju, czyli Brazylia. Natomiast w turniejach finałowych II i III dywizji wezmą udział trzy najlepsze drużyny oraz gospodarze turniejów, czyli Australia i Meksyk.

Brak Kubańczyków

W tym roku drużyny występujące w Lidze Światowej będą musiały mieć w swoich składach przynajmniej ośmiu zawodników, którzy występowali w ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej oraz sześciu siatkarzy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich – jeżeli dana drużyna uczestniczyła w IO.

W tegorocznej Lidze Światowej nie wystąpią reprezentacje Kuby i Portoryko. W związku z wycofaniem się drużyny Kuby, reprezentacja Portugalii pozostanie w dywizji II, zaś Słowenia przeniesie się z grupy III do II. Z kolei miejsce Portorykańczyków zajmie drużyna Austrii. W rozgrywkach Ligi Światowej zobaczymy również debiutującą reprezentację Estonii, która w ubiegłym roku wygrała Ligę Europejską.

I DYWIZJA

Drużyny: Argentyna, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Kanada, Iran, Polska, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Włochy

Miejsca spotkań: Kazań (Rosja), Novi Sad (Serbia), Pesaro (Włochy), Warna (Bułgaria), Teheran (Iran), Pau (Francja), Katowice (Polska), Antwerpia (Belgia), Cordoba (Argentyna), Łódź (Polska), Kurytyba (Brazylia)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 9 – 11 czerwca 2017, 15 – 19 czerwca 2017, 4  – 9 lipca 2017 (finał)

II DYWIZJA

Drużyny: Australia, Chiny, Czechy, Egipt, Finlandia, Holandia, Japonia, Korea Południowa, Portugalia, Słowenia, Słowacja, Turcja

Miejsca spotkań: Seul (Korea Południowa), Ankara (Turcja), Poprad (Słowacja), Helsinki (Finlandia), Takasaki (Japonia), Czeskie Budziejowice (Czechy), Kunshan (Chiny), Kair (Egipt), Haga (Holandia), Gold Coast (Australia)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 8 – 11 czerwca 2017, 16 – 18 czerwca 2017, 24 czerwca – 25 czerwca 2017 (finał)

III DYWIZJA

Drużyny: Austria, Chińskie Tajpej, Czarnogóra, Estonia, Grecja, Hiszpania, Katar, Kazachstan, Meksyk, Niemcy, Tunezja, Wenezuela

Miejsca spotkań: Frankfurt (Niemcy), Bijelo Polje (Czarnogóra), Barcelona (Hiszpania), Tallinn (Estonia), Tunis (Tunezja), Linz (Austria), Leon (Meksyk)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 9 – 11 czerwca 2017, 18 – 19 czerwca 2017 (finał)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl