InformacjeNewsy

Liga Światowa 2017 w pigułce

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Liga Światowa 2017 rozpocznie się 2 czerwca i potrwa do 9 lipca. Tak jak w ubiegłym roku, w „światówce” weźmie udział 36 drużyn, które będą rywalizować w trzech dywizjach. Polscy siatkarze w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Brazylii.

Liga Światowa 2017 – system

W tegorocznej edycji Ligi Światowej utrzymano system rozgrywek z poprzedniego roku. Każda drużyna została przydzielona do jednej z trzech dywizji – Polacy będą rywalizować w I dywizji. Pierwsza dywizja to tzw. „elita”, druga to „pretendenci”, a trzecia „zaplecze”. W każdej dywizji znalazło się 12 zespołów. Po rozegraniu wszystkich meczów w danej dywizji, punkty zostaną zsumowane we wspólnej tabeli.

W turnieju finałowym Ligi Światowej weźmie udział pięć najlepszych zespołów z I dywizji oraz gospodarz turnieju, czyli Brazylia. Natomiast w turniejach finałowych II i III dywizji wezmą udział trzy najlepsze drużyny oraz gospodarze turniejów, czyli Australia i Meksyk.

Brak Kubańczyków

W tym roku drużyny występujące w Lidze Światowej będą musiały mieć w swoich składach przynajmniej ośmiu zawodników, którzy występowali w ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej oraz sześciu siatkarzy, którzy brali udział w Igrzyskach Olimpijskich – jeżeli dana drużyna uczestniczyła w IO.

W tegorocznej Lidze Światowej nie wystąpią reprezentacje Kuby i Portoryko. W związku z wycofaniem się drużyny Kuby, reprezentacja Portugalii pozostanie w dywizji II, zaś Słowenia przeniesie się z grupy III do II. Z kolei miejsce Portorykańczyków zajmie drużyna Austrii. W rozgrywkach Ligi Światowej zobaczymy również debiutującą reprezentację Estonii, która w ubiegłym roku wygrała Ligę Europejską.

I DYWIZJA

Drużyny: Argentyna, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Kanada, Iran, Polska, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Włochy

Miejsca spotkań: Kazań (Rosja), Novi Sad (Serbia), Pesaro (Włochy), Warna (Bułgaria), Teheran (Iran), Pau (Francja), Katowice (Polska), Antwerpia (Belgia), Cordoba (Argentyna), Łódź (Polska), Kurytyba (Brazylia)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 9 – 11 czerwca 2017, 15 – 19 czerwca 2017, 4  – 9 lipca 2017 (finał)

II DYWIZJA

Drużyny: Australia, Chiny, Czechy, Egipt, Finlandia, Holandia, Japonia, Korea Południowa, Portugalia, Słowenia, Słowacja, Turcja

Miejsca spotkań: Seul (Korea Południowa), Ankara (Turcja), Poprad (Słowacja), Helsinki (Finlandia), Takasaki (Japonia), Czeskie Budziejowice (Czechy), Kunshan (Chiny), Kair (Egipt), Haga (Holandia), Gold Coast (Australia)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 8 – 11 czerwca 2017, 16 – 18 czerwca 2017, 24 czerwca – 25 czerwca 2017 (finał)

III DYWIZJA

Drużyny: Austria, Chińskie Tajpej, Czarnogóra, Estonia, Grecja, Hiszpania, Katar, Kazachstan, Meksyk, Niemcy, Tunezja, Wenezuela

Miejsca spotkań: Frankfurt (Niemcy), Bijelo Polje (Czarnogóra), Barcelona (Hiszpania), Tallinn (Estonia), Tunis (Tunezja), Linz (Austria), Leon (Meksyk)

Terminarz: 2 – 4 czerwca 2017, 9 – 11 czerwca 2017, 18 – 19 czerwca 2017 (finał)

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close