InformacjeNewsy

LŚ: Polska w półfinale zagra z Francją

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Polscy siatkarze ulegli reprezentacji Serbii 3-2 w drugim meczu Final Six rozgrywanym w Rio de Janeiro. Jednak, dwa wygrane sety wystarczyły, by biało-czerwoni awansowali do fazy półfinałowej z pierwszego miejsca. W półfinale Polacy zmierzą się z Francuzami.

Podopieczni Stephane’a Antigi musieli wygrać dwa sety, aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Z kolei dla Serbów zwycięstwo w tym meczu było ostatnią nadzieją na awans do półfinału. Dlatego siatkarze obu drużyn zafundowali kibicom wspaniałe widowisko siatkarskie, a o zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały niuanse. Ostatecznie lepsi okazali się Serbowie, którzy wygrali w tie-breaku 15-13 i cały mecz 3-2. Dzięki temu zwycięstwu zapisali na swoim koncie kolejne dwa punkty, które zapewniły im awans do półfinału. Polscy siatkarze zgromadzili 4 punkty, a na trzecim miejscu rywalizację w grupie J zakończyli Włosi, którzy uzbierali 2 punkty.

W grupie I decydujący okazał się mecz USA – Francja, w którym Amerykanie zwyciężyli 3-1. Zarówno Francja, USA, jak i Brazylia miały na swoim koncie po jednym zwycięstwie w stosunku 3-1, dlatego o awansie do fazy półfinałowej zadecydowały małe punkty. Z pierwszego miejsca do półfinału awansowali siatkarze Stanów Zjednoczonych, których bilans punktów zdobytych do straconych wyniósł 1,031. Drugie miejsce zajęli Francuzi, a trzecie Brazylijczycy, którzy pożegnali się z walką o medale.

W I półfinale reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Serbią, a w II półfinale polscy siatkarze podejmą reprezentację Francji. Początek pierwszego meczu o godzinie 15:00, a drugiego o 17:00.

Polska – Serbia 2-3 (25:18; 22:25; 25:22; 22:25; 13:15)

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Mika i Łomacz

Serbia: Kovacević U., Ivović, Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Majstrović (libero), Rosić (libero) oraz Starović, Kovacević N., Kostić, Petrić i Okolić

USA – Francja 3-1 (25:21; 25:22; 24:26; 25:20)

USA: Anderson, Sander, Jaeschke, Smith, Holt, Christenson, Shoji (libero) oraz Lotman, Lee i Holmes

Francja: Ngapeth, Le Roux, Rouzier, Le Goff, Tillie, Toniutti, Grebennikov (libero) oraz Lafitte, Jaumel, Marechal i Sidibe