InformacjeNewsy

WGP: Wiemy kto zagra w Final Six World Grand Prix 2015

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Poznaliśmy już wszystkie drużyny, które awansowały do turnieju finałowego World Grand Prix 2015. Brazylia, Chiny, Stany Zjednoczone, Włochy, Rosja i Japonia to najlepsze drużyny I dywizji, które powalczą o medale w amerykańskim mieście Omaha.

Do turnieju finałowego z pierwszego miejsca awans zapewniła sobie reprezentacja Brazylii, która zgromadziła na swoim koncie 27 punktów. Brazylijki w turniejach grupowych nie przegrały ani jednego meczu i straciły zaledwie 2 sety. Na drugim miejscu uplasowała się dobrze dysponowana w tym roku drużyna Chin. Podopieczne An Jiajie podobnie jak Brazylijki, nie przegrały ani jednego meczu, straciły 5 setów i zdobyły 26 punktów. Z trzeciego miejsca awansowała drużyna Stanów Zjednoczonych, która zgromadziła 24 punkty. Amerykanki przegrały tylko jeden mecz – z reprezentacją Chin.

Dalsze miejsca w tabeli zajęły reprezentacje Włoch, Rosji i Japonii. Dwie pierwsze drużyny zdobyły po 14 punktów, a Japonki o jeden punkt mniej. Do turnieju finałowego nie awansowały Niemki, które zgromadziły tyle samo punktów co Japonki, jednak przegrały jednego seta więcej. W Final Six nie zagrają także reprezentacje Serbii, Tajlandii, Belgii, Turcji i Dominikany. Dodatkowo, siatkarki z Dominikany spadną do II dywizji, co oznacza, że w przyszłorocznej edycji World Grand Prix będą rywalizować w II dywizji o powrót do dywizji I.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 22 – 26 lipca w hali CenturyLink Center Omaha w Stanach Zjednoczonych. W meczu inauguracyjnym Brazylijki zmierzą się z reprezentacją Chin.