InformacjeNewsy

Czy Polacy mają szanse na awans do Final Six?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Polscy siatkarze dwa razy ulegli reprezentacji Iranu w meczach Ligi Światowej rozgrywanych w Teheranie. W pierwszym meczu Polacy przegrali 1:3, a w drugim 0:3, tym samym maleją ich szanse na awans do Final Six Ligi Światowej.

Po dwóch porażkach na gorącym terenie w Teheranie, Polacy zajmują ostaOLYMPUS DIGITAL CAMERAtnie miejsce w tabeli grupy A, mając 11 punktów na swoim koncie. Na trzecim miejscu znajdują się Brazylijczycy, którzy mają tyle samo punktów co „Biało- Czerwoni”, ale mają lepszy stosunek wygranych setów. Reprezentacja „Canarinhos” ma na swoim koncie 17 zwycięskich setów,
a Polacy 15. Drugie miejsce z 19-ma punktami zajmuje reprezentacja Włoch, która jako gospodarz turnieju finałowego, jest już pewna awansu. Na czele tabeli znajdują się Irańczycy, którzy skuteczni ograli nie tylko Polaków, ale wcześniej również Włochów i Brazylijczyków.  Reprezentacja z Bliskiego Wschodu ma już zapewnione miejsce w dalszej fazie rozgrywek.

O miejsce zapewniające awans do Final Six, w następny weekend walczyć będą Polacy i Brazylijczycy. Nasi siatkarze ponownie zmierzą się z Irańczykami, ale tym razem na swoim terenie w Ergo Arenie. Aby grać dalej musimy przede wszystkim wygrać obydwa mecze za 3 punkty i liczyć na to, że reprezentacja „Canarinhos” pogubi punkty w meczach z Włochami. Jeśli zdarzy się, że „Biało- Czerwoni” będą mieć tyle samo punktów, co Brazylijczycy, o awansie zadecydują wygrane sety i małe punkty.

Na początek jednak trzeba wziąć się w garść i odbudować morale po dwóch dotkliwych porażkach w Teheranie. Z pomocą polskich kibiców, nasza reprezentacja jest w stanie zwyciężyć w obu meczach. Spotkania odbędą się 4 i 5 lipca, o godzinie 20:15 w Ergo Arenie.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl