NewsyRelacje

Bułgarzy mistrzami końcówek, porażka Chińczyków

W kolejnym meczu grupy C, reprezentacja Bułgarii pokonała Chiny 3-0. Podopieczni Plamena Konstantinowa przegrywali początki wszystkich setów, dopiero w końcówkach udało im się odrobić starty do Chińczyków.

Pierwszego seta skutecznym atakiem ze środka rozpoczął Geng (0-1). Po mocnym zbiciu Pencheva był remis po 2. Kilka minut później, Penchev zablokował atakującego Chińczyków Yuana (5-5). W pojedynku GotsevGeng na środku siatki, lepszy okazał się ten drugi, który zdobył punkt blokiem (5-7). Chwilę później Zhekov posłał mocną zagrywkę, z którą nie poradzili sobie chińscy przyjmujący i był kolejny remis po 7. Później zablokowany został Sokolov i od tego momentu zaczęła wzrastać przewaga drużyny z Azji (11-13). Po drugiej przerwie technicznej Yuan posłał asa serwisowego, a Sokolov nie potrafił sobie poradzić z blokiem rywali (14-18). Chwilę później o czas poprosił Plamen Konstantinow . Po powrocie na parkiet Bułgarzy zabrali się za odrabianie strat. Po błędzie przejścia linii środkowej przez Lianga i skutecznym ataku Sokolova był remis po 23. W ostatniej akcji zablokowany został Yuan i to Bułgarzy mogli się cieszyć z wygranego seta (25-23).

Drugiego seta od mocnego ataku z lewej strony rozpoczął Penchev (1-0), a później trwała dominacja Chińczyków. Najpierw asa serwisowego posłał Zhong, a później Jiao popisał  się efektywnym blokiem (1-4). Chwilę później Geng zdobył dwa punkty zagrywką i przewaga drużyny z Azji wzrosła do pięciu oczek (2-7). Trener Konstantinov dokonał zmian, za nieradzących sobie Sokolova i Aleksieva, na boisku pojawili się Milushev oraz Skrimov. W kolejnej akcji skutecznym blokiem popisał się Gotsev, który zablokował atakującego z drugiej linii Zhonga (11-13). Kilka minut później od bloku odbił się Yuan i Bułgarzy doprowadzili do remisu po 13. Od tej pory trwała wymiana punkt za punkt. Dopiero w samej końcówce skuteczniej w ataku okazali się Bułgarzy, którzy zwyciężyli 25-23.

Trzeci set tradycyjnie rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia Chińczyków (2-4). Kilka minut później, z lewej strony akcję skończył Skrimov, a Zhong został zablokowany (16-13). Dzięki temu reprezentacja Bułgarii uzyskała trzy oczka przewagi. Później na zagrywce pomylił się Li, a Skrimov kiwną piłkę nad podwójnym blokiem i zdobył punkt (22-16). Chińczycy jeszcze walczyli o pozostanie w meczu, dwa razy skutecznymi atakami popisał się Zhong (22-18). Jednak chwilę później zablokowany został Kou i Bułgaria miała pierwszą piłkę meczową (24-18). Seta i cały mecz zakończył skuteczny atak po skosie Milusheva (25-19).

Bułgaria – Chiny 3-0 (25:23, 25:23, 25:19)

Bułgaria:  Gocew (7), Josifow (6), Penczew (6), Sokołow (6), Żekow (4), Aleksjew (1), Salparow (libero) oraz Skrimow (12), Miluszew (10) i Gradinarow (1)

Chiny:  Geng (13), Zhong (12), Yuan (8), Cui (5), Jiao (2), Liang (1), Ren (libero) oraz Kou (4), Xu (1), Kong (libero), Li i Ji