InformacjeNewsy

Trefl Gdańsk w finale Pucharu Polski!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)

Trefl Gdańsk po bardzo dobrej grze pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski 2018. Mistrzowie Polski zwyciężyli jedynie w pierwszym secie, zaś kolejne trzy padły łupem rywali. W meczu finałowym, gdańszczanie zmierzą się ze zwycięzcą spotkania PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa.

Set dla ZAKSY

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęła ZAKSA, która szybko objęła pięciopunktowe prowadzenie 10:5. Podopieczni Andrei Anastasiego mieli problemy ze sforsowaniem dobrze ustawionego bloku rywali – Sam Deroo dwa razy złapał Damiana Schulza na pojedynczym bloku. Chwilowa dekoncentracja ze strony Mistrzów Polski sprawiła, że Trefl Gdańsk zbliżył się do nich na jedno oczko. Jednak kędzierzynianie szybko opanowali swoje problemy i wygrali premierową odsłonę 25:19.

Trzy razy do 23!

W kolejnych dwóch partiach, obie drużyny zafundowały kibicom prawdziwe siatkarskie emocje. Nie brakowało efektownych ataków, obron i pojedynków „jeden na jednego”. W gdańskiej drużynie dobrze w ataku radzili sobie środkowi oraz atakujący Schulz. Walka toczyła się do samego końca, jednak w końcówkach setów dwukrotnie lepsi okazali się gdańszczanie, którzy zwyciężyli 25:23.

Czwartego seta z impetem rozpoczął Trefl Gdańsk, który już na początku odskoczył rywalom na pięć oczek 5:10. Z dobrej strony zaprezentował się Artur Szalpuk, który skończył trzy trudne sytuacyjne piłki. Trener Andrea Gardini zdecydował się na zmianę, Rafała Buszka zmienił Rafał Szymura, który od razu po wejściu na boisko posłał kilka trudnych zagrywek. Dzięki temu, Mistrzowie Polski wrócili do gry – doprowadzili do remisu po 14. Od tej pory gra toczyła się punkt za punkt. Po stronie kędzierzynian w ataku błyszczał Szymura, zaś w drużynie Trefla prym wiedli Schulz i Szalpuk.

W końcówce seta, skuteczniejsi okazali się gdańszczanie, którzy ponownie zwyciężyli 25:23. W rezultacie wygrali całe spotkanie 3:1 i zameldowali się w finale Pucharu Polski 2018. Statuetka najlepszego zawodnika meczu powędrowała w ręce atakującego Damiana Schulza.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 1:3 (25:19; 23:25; 23:25; 23:25)

ZAKSA: Bieniek, Deroo, Toniutti, Torres, Wiśniewski, Buszek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz i Szymura

Trefl: Sanders, Mika, Nowakowski, Schulz, Szalpuk, Grzyb, Majcherski (libero) oraz McDonnell, Jakubiszak, Kozłowski i Niemiec

MVP: Damian Schulz