InformacjeNewsy

LŚ: Polacy przegrali z Francją i zagrają o brąz

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

Polscy siatkarze przegrali po trudnym boju z reprezentacją Francji 2-3 w drugim meczu półfinałowym Ligi Światowej. Jutro zagrają o brązowy medal z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a Francuzi powalczą o złoto z Serbami.

Podopieczni Stephane’a Antigi dobrze rozpoczęli pierwszego seta, ale Francuzi szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Znakomicie w ataku spisywał się Antonin Rouzier, którego nasi siatkarze nie byli w stanie zatrzymać blokiem. W polskiej drużynie non-stop wykorzystywany był Bartosz Kurek, który kończył większość ataków. W rezultacie ekipa „trójkolorowych” zwyciężyła w pierwszym i drugim secie 25-23. W trzecim secie polscy siatkarze wrócili do swojej dobrej gry z poprzednich meczów. Fabian Drzyzga częściej uruchamiał środkowych, którzy zamieniali ataki na punkty. Na lewym skrzydle do gry włączył się również kapitan Michał Kubiak. Wszystko to zaprocentowało i biało-czerwoni zwyciężyli w trzecim secie 25-19, a w czwartym 25-22 i doprowadzili do tie-breaka. W piątym secie gra toczyła się punkt za punkt, aż w końcu na dwupunktowe prowadzenie wyszli Francuzi. Jednak dzięki dobrej grze Polacy odrobili straty i doprowadzili do remisu. Wynik meczu wahał się na przewagi, ale ostatecznie lepsi okazali się reprezentanci Francji, którzy zwyciężyli 17-15.

W całym meczu polscy siatkarze zdobyli 60 punktów atakiem, a Francuzi 63. W innych elementach obie drużyny prezentowały bardzo zbliżony poziom. W bloku lepsi okazali się „trójkolorowi”, którzy zwyciężyli 11 do 10. Po 3 punktowe bloki zanotowali Earvin Ngapeth i Antonin Rouzier, tyle samo co Mateusz Mika i Bartosz Kurek. Obie ekipy posłały po jednym asie serwisowym, a ich autorami byli Michał Kubiak i Benjamin Toniutti. Polacy przyjmowali piłkę z 50% skutecznością, a reprezentanci Francji zanotowali 48% pozytywnego przyjęcia. Najwięcej punktów dla ekipy Laurenta Tilliego zdobył Antonin Rouzier – 25. Wśród Polaków najskuteczniejszy był Bartosz Kurek, który zdobył 28 punktów, w tym 25 z ataku i 3 na bloku.

W niedzielę polscy siatkarze zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych w walce o brązowy medal. Początek meczu o godzinie 14:10. Natomiast w finale Francuzi podejmą reprezentację Serbii – początek spotkania planowany jest na godzinę 16:30.

Polska – Francja 2-3 (23:25; 23:25; 25:19; 25:22; 15:17)

Polska: Nowakowski, Kurek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Buszek i Możdżonek

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Clevenot, Jaumel, Sidibe i Lafitte