InformacjeNewsy

Erika Coimbra znalazła nowy klub

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Brazylijska siatkarka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Sydney, Erika Coimbra znalazła nowego pracodawcę. Siatkarka wzmocniła klub Concilig Vôlei Bauru.

Erika Coimbra znana jest polskim kibicom, gdyż w sezonie 2012/2013 występowała w Atomie Trefl Sopot, z którym zdobyła Mistrzostwo Polski. Jednak po sezonie spędzonym w Polsce Coimbra zdecydowała się na powrót do swojego kraju. Tam popularna „Kiki” broniła barw drużyny Brasilia Volei. W maju 2015 roku siatkarka odeszła z klubu i od tamtej pory nie grała w żadnej drużynie. Erika otrzymała kilka ofert gry za granicą, m.in. z Polski, ale je odrzuciła, gdyż chciała pozostać w kraju.

O podpisaniu umowy z Coimbrą klub Concilig Vôlei Bauru poinformował na swojej oficjalnej stronie. Trenerem drużyny jest Chico dos Santos, z którym „Kiki” współpracowała wcześniej w drużynie Unilever Voley Rio de Janeiro. W zespole Concilig Vôlei Bauru występuje Ana Tiemi – rozgrywająca, która ma za sobą występy w narodowej kadrze Brazylii.

Erika Coimbra z kadrą Brazylii zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich 2000, brązowy medal w World Grand Prix 2000, gdzie została wybrana najlepiej serwującą siatkarką oraz złoty medal World Grand Prix w 2004 roku. „Kiki” ma na swoim koncie także sześć tytułów Mistrza Brazylii i Mistrzostwo Polski.

 

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl