InformacjeWKS Astra Warszawa

Powstała nowa drużyna Astra Warszawa. Zagra w IV Lidze!

Warszawianie mają ambitne plany na przyszłość

Astra Warszawa to młoda, dopiero rozwijająca się drużyna siatkarska, która w sezonie 2019/2020 wystąpi w IV lidze siatkówki mężczyzn. O powstaniu drużyny i planach na przyszłość rozmawiamy z Pawłem Filipowiczem, prezesem klubu, występującym na pozycji libero.

Jak powstała drużyna? Od czego się wszystko zaczęło?

Paweł Filipowicz: Pomysł zawiązania samej drużyny i gry w IV lidze pojawił się trzy lata temu. W tamtym okresie mieliśmy już zgraną grupę zawodników, z którą występowaliśmy w ligach i turniejach amatorskich. Niestety po pewnym czasie wszystko się rozwiązało. Jednak był to dobry okres dla drużyny, ponieważ kilku chłopaków zaczęło reprezentować kluby grające nawet w III lidze. Pomysł reaktywacji drużyny pojawił się pod koniec ubiegłego roku. Jest ona budowana na fajnych fundamentach w postaci zgranych ludzi dążących do celu. Chcemy, aby ten projekt był długofalowy. W tym sezonie gramy w IV lidze, a kto wie gdzie będziemy za kilka lat? Na pewno patrzymy w przyszłość i mamy nadzieję, że na długo zagościmy na siatkarskiej mapie Polski. W przyszłości chcemy też zabrać się za szkolenie młodzieży, ale na to jeszcze trzeba poczekać.

Skąd pomysł na nazwę klubu „Astra Warszawa”?

P.F: Na samym początku, te trzy lata temu był Orzeł, który miał latać wysoko. Jednak w stolicy istnieje już klub o takiej nazwie. Co prawda jest to sekcja lekkoatletyczna, ale chcieliśmy zacząć całkowicie od nowa i postanowiliśmy zmienić nazwę. Dlaczego akurat Astra? Początek nazwy, czyli „AS” to część kojarzona z siatkówką. Chcieliśmy, żeby nazwa drużyny była oryginalna i tak powstała właśnie Astra. Szczerze mówiąc sama nazwa nie ma jakiegoś głębszego znaczenia. Dopiero będziemy tworzyć historię pod tą nazwą.

Jak wygląda obecny skład? Opowiedz nam o zawodnikach.

P.F: Przede wszystkim chcieliśmy, aby w drużynie znaleźli się pasjonaci siatkówki. Jednak trudno byłoby zbudować drużynę w oparciu o samą pasję. Oczywiście w naszej drużynie zamiłowania do gry nie brakuje, i to widać na każdym kroku. Obecny skład opiera się na zawodnikach, którzy mieli swoje przygody w III i IV lidze oraz na studentach AWF-u. Trudno mówić tutaj o znanych nazwiskach – w końcu to nie PlusLiga, ale wkrótce zaprezentujemy wszystkich zawodników.

Na jakim obiekcie będziecie grać i jak będą wyglądać Wasze treningi?

P.F: Trzeba zacząć od tego, że już trenujemy od początku roku. Na razie nasze treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Niedawno doszliśmy do porozumienia z trenerem Robertem Serzysko, który obejmie naszą drużynę. Natomiast drugiego trenera zaprezentujemy w przyszłym tygodniu. Mamy w planach również obóz treningowy. Póki co trenujemy na obiekcie jednej z warszawskich szkół, ale umowę mamy tam do czerwca, więc szukamy obiektu meczowego. Aktualnie prowadzimy rozmowy w tej sprawie, dlatego mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się do końca maja.

Jaki cel stawiacie sobie na przyszyły sezon?

P.F: Celem głównym na przyszły sezon jest dopięcie wszystkiego na ostatni guzik i dobre zaprezentowanie się w IV lidze. Z treningu na trening będziemy poznawać swoją wartość. Do każdego meczu będziemy podchodzić zmotywowani, z nastawieniem na zwycięstwo. Będziemy debiutantami jako klub, więc nie mamy nic do stracenia. Na pewno będziemy się chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Bliżej sezonu i po paru sparingach będzie można mówić o konkretnych celach.

Na koniec powiedz nam, kto wygra tegoroczną PlusLigę? ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy ONICO Warszawa?

P.F: Na jednym z ostatnich postów na naszym profilu na Facebooku napisaliśmy, że trzymamy kciuki za stołeczną drużynę. Wczorajszy mecz stał na wysokim poziomie. ONICO miało piłkę meczową w górze, ale niestety jej nie wykorzystali. Myślę, że w Warszawie będzie inaczej. Bilety zostały wyprzedane, więc na hali na pewno będzie panowała świetna atmosfera, co wpłynie na korzyść gospodarzy. Warszawianie przez swoje problemy pod koniec sezonu są bardziej zmotywowani i myślę, że to oni zostaną nowymi Mistrzami Polski.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl