InformacjeNewsy

LŚ: Złoto dla Francji, Earvin N’Gapeth MVP

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Reprezentacja Francji w wielkim finale Ligi Światowej pokonała Serbów 3-0. Jest to pierwszy złoty medal zdobyty przez Francuzów w tych rozgrywkach. MVP całego turnieju został wybrany francuski przyjmujący Earvin N’Gapeth.

W całym meczu finałowym podopieczni Laurenta Tilliego dobrze radzili sobie w ataku. Zdobyli 39 punktów, przy 29 punktach reprezentacji Serbii. „Trójkolorowi” lepsi okazali się także na zagrywce, posłali 6 asów serwisowych. Autorem 3 asów był Earvin N’Gapeth, 2 dołożył Kevin Le Roux, a jeden punkt z zagrywki zdobył Antonin Rouzier. Dla Serbów 4 punkty z zagrywki zdobyli dwaj atakujący – Aleksandar Atanasijević i Sasa Starović. W elemencie bloku zdecydowanie skuteczniejsi byli podopieczni Nicoli Grbića, którzy aż 13 razy zatrzymali akcję rywali na siatce. Najwięcej punktów blokiem zdobył środkowy reprezentacji Serbii i Skry Bełchatów – Srecko Lisinac (3 punkty).

W przyjęciu lepiej zaprezentowali się Serbowie, którzy zanotowali 29% pozytywnego przyjęcia. Z kolei „trójkolorowi” przyjmowali piłkę z 20% skutecznością. Serbowie natomiast popełnili znacznie więcej błędów – oddali Francuzom 23 punkty, a sami otrzymali 17 punktów. Dla reprezentacji Francji najwięcej punktów zdobył Antonin Rouzier – 17, w tym 14 w ataku, 2 w bloku i jeden punkt z zagrywki. Kroku dotrzymywał mu Earvin N’Gapeth, który zapisał na swym koncie 16 oczek. W serbskiej ekipie najlepiej spisywał się Aleksandar Atanasijević, który zdobył 10 punktów.

Jest to pierwszy złoty medal w historii Ligi Światowej zdobyty przez „trójkolorowych”. Ostatni raz reprezentacja Francji stanęła na podium w tym turnieju w 2006 roku, wtedy przegrała w finale z Brazylią 2-3 i zdobyła srebrny medal. Natomiast dla Serbów jest to piąty srebrny medal zdobyty w Lidze Światowej.

Serbia – Francja 0-3 (19:25; 21:25; 23:25)

Serbia: Kovacević N., Kovacević U., Jovović, Atanasijević, Podrascanin, Lisinac, Rosić (libero) oraz Starović, Ivović, Stanković, Petrić, Kostić, Okolić i Majstorović (libero)

Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, N’Gapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero)

Nagrody indywidualne:

MVP: Earvin N’Gapeth (Francja)

Najlepszy atakujący: Aleksandar Atanasijević (Serbia)

Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja)

I najlepszy środkowy: Maxwell Holt (Stany Zjednoczone)

II najlepszy środkowy: Srecko Lisinac (Serbia)

I najlepszy przyjmujący: Earvin N’Gapeth (Francja)

II najlepszy przyjmujący: Michał Kubiak (Polska)

Najlepszy libero: Paweł Zatorski (Polska)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl