Jakie buty siatkarskie będą dla mnie najlepsze

Wyświetlono 1 postów - 1 przez 3 (of 3 total)
 • Autor
  Wpisy
 • #19099 Reply

  Mistrzu922
  Gość
  Widz

  Cześć,

  potrzebuję rady co do butów siatkarskich.Czytałem materiał z  https://www.siatkarsko.pl/jakie-buty-do-siatkowki/ wszystko jest jasne itd ,no ale na końcu pisze:

  Wybór musi być jednak indywidualny, dopasowany do pozycji gracza, jego ciężaru, ewentualnych wcześniejszych kontuzji oraz indywidualnych odczuć podczas użytkowania

   

  I teraz chciałbym zapytać jakie buty były by dla mnie najlepsze? Ważę ok.91kg,wzrost 1,86m. Gram głównie na ataku z 4 (szybkie,płaskie piłki czyli potrzebna jest mi bardzo wysoka przyczepność,żebym jak najmniej się ślizgał) czasem jeśli nie ma naszego środkowego to gram z jako środkowy.

  Miałem 2x kontuzjowaną nogę.1 raz gdy jeszcze nie grałem w siatkówkę(miałem z 6 lat może,skakałem na trampolinie i źle spadłem).Drugi raz był podczas treningu,skoczyłem do bloku źle spadłem na prawą nogę i do tego jeszcze osoba z drugiej strony co skakała spadła mi na tę nogę ,nie pamiętam dokładnie co to było ale było coś w stylu „oderwanie *czegoś* od szczytu kostki bocznej”.

  Poza tym noga bardzo mi się poci 😛 więc ważna jest dobra wentylacja

  #19154 Reply

  Jackie
  Gość
  Widz

  najlepsze Nike do grania w siatkówkę

  #19389 Reply

  Gonzo
  Participant
  Widz

  Trudno jest indywidualnie doradzić, ale z tego co opisałeś moim zdaniem najlepsze były by wysokie buty dodatkowo chroniące staw skokowy np. typu Mizuno Wave Lightning Z2 MID . Jeżeli często miewasz kontuzje, może warto zastosować stabilizatory kostki do treningów. Jednak wtedy nie zapomnij o ćwiczeniu stawu skokowego ponieważ grając ciągle w stabilizatorach obniża to „trening” dla ścięgien trzymających twój staw skokowy. Wielu graczy przy skarżących się na stabilizacje kostki poleca również buty do siatkówki z wysoką, stabilną budową. Ja nie mogę się w tym temacie wypowiedzieć bo nigdy nie grałem  ani nie testowałem takich butów.

Wyświetlono 1 postów - 1 przez 3 (of 3 total)
Odpowiedz do: Jakie buty siatkarskie będą dla mnie najlepsze
Twoja informacja:
Back to top button
Siatkarsko.pl