World Grand Prix 2015

Wyświetlono 16 postów - 16 przez 30 (of 30 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #7088 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Ja nie wiem czy to ciągłe rotowanie składem wyjdzie nam na dobre. No bo tak, na IE inny skład, na WGP fazę grupową inny i teraz też troszkę pozmieniany. Siatkarki chyba powinny się zgrać, a przy takich zmianach raczej nie mają na to szans. Chyba, że Nawrocki chce na razie sprawdzić różne zawodniczki, a później dopiero ze wszystkich wybierze te najlepsze. W Lublinie z Holenderkami będzie mega ciężko, nie sądzę, że uda się nam wygrać.

    #7089 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Mamy szczęście albo i nie. W półfinale Polki zagrają z Portoryko, a Holenderki z Czeszkami. Jednak wydaje mi się, że Portorykanki to łatwiejszy przeciwnik niż Holenderki, ale i tak będzie bardzo trudno o zwycięstwo.

    01.08.2015 – PÓŁFINAŁY

    godz. 15:00 Holandia – Czechy

    godz. 18:00 Portoryko – POLSKA

    02.08.2015  

    godz. 15:00 Mecz o 3. miejsce

    godz. 18:00 Finał

     

     

    #7095 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    W pierwszych meczach finałowych to co było do przewidzenia, czyli wygrane faworytek 😀

    USA-Japonia 3:0, Brazylia-Chiny 3-1, Włochy-Rosja 0:3 Jedynei Brazylijki trochę się pomęczyły w pierwszym secie, a potem już poszło z górki. Chociaż patrząc na ich grę to nie wiem jak one to wygrały. W Sumie Chinki też grały słabo, ale przynajmniej były wyższe wiec powinny cały czas blokować a tu było mało bloków 😀 Nie wiem jak czwarty set, bo zasnęłam pod koniec trzeciego 😛

    A wracając do Polek to na pewno mają większe szanse na wygranie z Portoryko niż z Holandią 😛

    #7132 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Chinki wyższe, ale to Brazylijki lepsze w bloku i to sporo: 14-6. 7 bloków Juciely, 3 Monique, 2 Carol, po 1 Natalia i Ivna. Ale ta gra ich faktycznie jakaś taka dziwna. Bardzo jestem ciekaw meczu USA-Brazylia. W sumie patrząc po wzrośnie to Amerykanki wyższe.

    #7159 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Mecz Brazylia-USa moze nie być decydujący, patrząc na to co zrobiły wczoraj Rosjanki 😛 raczej decydujący będzie mecz Rosja-USA. Chyba w typowaniu nie doceniliśmy Rosjanek 😛

    #7170 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Oglądałem ten wczorjszy mecz. A raczej próbowałem, ale tego się oglądać nie dało! I nie ze względu na grę drużyn, tylko przez komentatora. Z całym szacunkiem ale K. Wanio to chyba najgorszy siatkarski komentator jaki może być!!! Ciągle myli zawodniczki i jeszcze gada jakieś poetyckie porównania, tak jak wczoraj z tą mgłą nad bagnami. Tego się słuchać nie da. Sam mecz bardzo dobry, byłem pod wrażeniem gry w ataku Rosjanek, naprawdę dobrze sobie radziły.

    #7180 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Ej faktycznie Wanio gada głupoty, wczoraj też rzucał jakieś teksty. A no i cały czas się myli 😛 Fajnie czyta to samo imię: „Dżuseli”, „Żusyli”, „Żaseli”. było chyba tego więcej 😛

    #7191 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Ha ha no było coś takiego, jeszcze chyba „Żakli”. No i trafiłaś, Amerykanki ze złotem. Trzeba przyznać, że mają świetny zespół. Miło patrzeć na ich grę. Zobaczymy kto na drugim i trzecim. Też się zapowiada cieawie, bo drugie są Chinki i mają tylko pkt przewagi nad Rosjankami.

    #7235 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Ja bym obstawiała, że Rosja będzie mieć drugie miejsce. W ostatnim meczu Rosjanki grają ze słabymi w tym turnieju Japonkami. Myślę, że nie będą miały problemów z wygraną. Chinki natomiast grają przeciwko Amerykankom, które jak wiemy grają świetnie. Więc Może im się nie uda wygrać. Chyba, że Amerykanki odpuszczą, skoro już mają złoto zapewnione.

    #7245 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    No i miałaś rację. Tzn, zakładam że Rosjanki na pewno wygrają z Japonkami. Gra Amerykanek to naprawdę klasa, nie mogę wyjść z podziwu. I świetna atakująca Karsta Lowe. Dziewczyna dopiero debiutuje w reprezentacji, dopiero skończyła grać w lidze akademickiej, czyli jeszcze nie posmakowała profesjonalej siatkówki a już wyrasta na lidera reprezentacji. Jak dla mnie na pewno to najlepsza atakująca WGP.

    #7253 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Nie trafiłeś, najlepszą atakującą wybrano Nataliyę Goncharovą. W sumie to się nie dziwie, ona w każdym meczu zdobywała ponad lub około 20 punktów. Karsta Lowe MVP – jak najbardziej zasłużenie.

    #7255 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Ha, ja trafiłam 1 i 3 miejsce 😀 tylko te Chinki mnie zawiodły. Kurde, może zacznę obstawiać mecze. W sumie Puchar Świata niedługo, potem ME to byłoby na co stawiać 😀

    #7290 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Kurde i co z tego, że nasze dzisiaj wygrały skoro jutro przegrają i całe wysiłki na marne? 🙁

    Nie chcę być złym prorokiem, ale Holenderki są na chwilę obecną duzo mocniejsze i nie sądze, że nasze Polki dadzą im rade… Oczywiście będę jutro kibicował z nadzieją, bo jak wiadomo – nadzieja umiera ostatnia…

    #7292 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Na pewno będzie bardzo trudno o zwycięstwo, największe zagrożenie ze strony Holenderek to ataki ze skrzydła. Obydwie przyjmujące i atakujące dobrze sobie dzisiaj radziły w meczu przeciwko Czeszkom. Polki muszą wyeliminować z gry te przestoje, nie może tak być, że po jednej nieudanej akcji ich gra kompletnie się zacina, tak jak było dzisiaj w czwartym secie.

    Na plus Zaroślińska, bez wątpienia najlepsza na boisku. Na plus również Tokarska za dobrą grę w bloku.

    #7300 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    To co one wczoraj zrobiły to jest jakiś żart… No tragedia po prostu. Złe przyjęcie przede wszystkim! Z takiego przyjęcia to nie wiele da się ugrac… Atak też słaby. Zaroślińska już nie była tak skuteczna jak w meczu z Portoryko

Wyświetlono 16 postów - 16 przez 30 (of 30 total)
Odpowiedz do: World Grand Prix 2015
Twoja informacja:




Odwiedź nasz sklep siatkarski!
Back to top button
Siatkarsko.pl