InformacjeNewsy

Liga Światowa 2016 – dywizje i terminarz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Liga Światowa 2016 rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 17 lipca. W „światówce” weźmie udział aż 36 drużyn, które zostały podzielone na trzy dywizje. Turniej finałowy z udziałem sześciu reprezentacji odbędzie się w Polsce.

Jak będzie wyglądać Liga Światowa 2016?

PolskaZe względu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie postanowiono zreorganizować turniej Ligi Światowej. W rozgrywkach weźmie udział 36 reprezentacji, które zostały podzielone na 24 grupy w trzech dywizjach. Turniej rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 17 lipca.

W I dywizji każdy zespół będzie rywalizował w trzech grupach, a po rozegraniu wszystkich meczów punkty zostaną zliczone we wspólnej tabeli. Polska (jako gospodarz) i 5 najlepszych drużyn zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej. Natomiast zespół, który zajmie ostatnie miejsce w tabeli spadnie do II dywizji.

Kto zagra w I dywizji LŚ?

Dywizja I to tzw. „elita”, w której zagrają drużyny: Polska, Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Iran, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone i Włochy. 

Dywizja II to tzw. „zaplecze”. Drużyny zostały podzielone na 9 grup. Po rozegraniu wszystkich meczów punkty zostaną zsumowane we wspólnej tabeli. W turnieju finałowym II dywizji zagrają 3 najlepsze zespoły oraz Portugalia jako gospodarz turnieju. Zwycięzca w przyszłym roku zagra w I dywizji Ligi Światowej. Natomiast najgorsza drużyna z całej dywizji II spadnie do dywizji III.

Kto zagra w II dywizji LŚ

W II dywizji zagrają: Chiny, Czechy, Egipt, Finlandia, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Kuba, Portugalia, Słowacja i Turcja.

Dywizja III to tzw. „pretendenci”. Tutaj 12 zespołów zostało podzielonych na 6 grup, co oznacza, iż każda drużyna będzie rywalizować w dwóch grupach. Zasady są takie same, jak w dywizji II – w finale zagrają 3 najlepsze zespoły i gospodarz. Zwycięzca awansuje do II dywizji. W tym roku w Lidze Światowej zadebiutuje drużyna Kataru, której trenerem został Roberto Piazza.

Kto zagra w III dywizji LŚ

W III dywizji zagrają: Chińskie Tajpej, Czarnogóra, Grecja, Hiszpania, Katar, Kazachstan, Meksyk, Niemcy, Portoryko, Słowenia, Tunezja oraz Wenezuela.

Liga Światowa 2016 – gdzie i kiedy?

I DYWIZJA

Pierwsza runda I dywizji Ligi Światowej rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 19 czerwca. Najlepsze drużyny będą rywalizować w Sydney, Rio de Janeiro i w Kaliningradzie.  W pierwszym meczu Brazylia zmierzy się z reprezentacją Iranu. Natomiast Polacy pierwszy mecz rozegrają 17 czerwca, a ich przeciwnikiem będą siatkarze z Bułgarii. Później zmagania przeniosą się do Rzymu, Belgradu i do Łodzi – te pojedynki będą rozgrywane w dniach 23 – 26 czerwca. Ostatni, trzeci weekend, zostanie rozegrany w Nancy, Dallas i w Teheranie (1 – 3 lipca). Finał Ligi Światowej odbędzie się w Polsce w hali Tauron Kraków Arena w dniach 13 – 17 lipca.

II DYWIZJA

Rozgrywki II dywizji rozpoczną się dzień później, tj. 17 czerwca. Na początku drużyny udadzą się do Izmiru, Osaki i odwiedzą Czeskie Budziejowice. Druga kolejka zostanie rozegrana w dniach 23 – 26 czerwca i odbędzie się w Bratysławie, Kairze i w Saskatoon. Na ostatnią, trzecią, kolejkę zespoły udadzą się do SeuluXuancheng i do Tampere – te spotkania odbędą się w dniach 1 – 3 lipca. Finał II dywizji zostanie rozegrany w  Portugalii w Matosinhos w dniach od 9 do 10 lipca.

III DYWIZJA

„Pretendenci” rozpoczną zmagania w Lidze Światowej 17 czerwca. Pierwsza runda zostanie rozegrana w dniach 17 – 19 czerwca w Lublanie, Meksyku i w Kozani. Następnie zespoły udadzą się do Tunisu, do innego miasta w Grecji (jeszcze nie wiadomo, w którym mieście odbędą się mecze) i do Ałmaty – te mecze zostaną rozegrane w dniach 24 – 26 czerwca. Natomiast finał o awans do II dywizji odbędzie się we Frankfurcie w dniach 1 – 3 lipca.

 

 

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl