InformacjeNewsy

Liga Światowa 2016 – dywizje i terminarz

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Liga Światowa 2016 rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 17 lipca. W „światówce” weźmie udział aż 36 drużyn, które zostały podzielone na trzy dywizje. Turniej finałowy z udziałem sześciu reprezentacji odbędzie się w Polsce.

Jak będzie wyglądać Liga Światowa 2016?

PolskaZe względu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie postanowiono zreorganizować turniej Ligi Światowej. W rozgrywkach weźmie udział 36 reprezentacji, które zostały podzielone na 24 grupy w trzech dywizjach. Turniej rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 17 lipca.

W I dywizji każdy zespół będzie rywalizował w trzech grupach, a po rozegraniu wszystkich meczów punkty zostaną zliczone we wspólnej tabeli. Polska (jako gospodarz) i 5 najlepszych drużyn zagrają w turnieju finałowym Ligi Światowej. Natomiast zespół, który zajmie ostatnie miejsce w tabeli spadnie do II dywizji.

Kto zagra w I dywizji LŚ?

Dywizja I to tzw. „elita”, w której zagrają drużyny: Polska, Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Francja, Iran, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone i Włochy. 

Dywizja II to tzw. „zaplecze”. Drużyny zostały podzielone na 9 grup. Po rozegraniu wszystkich meczów punkty zostaną zsumowane we wspólnej tabeli. W turnieju finałowym II dywizji zagrają 3 najlepsze zespoły oraz Portugalia jako gospodarz turnieju. Zwycięzca w przyszłym roku zagra w I dywizji Ligi Światowej. Natomiast najgorsza drużyna z całej dywizji II spadnie do dywizji III.

Kto zagra w II dywizji LŚ

W II dywizji zagrają: Chiny, Czechy, Egipt, Finlandia, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Kuba, Portugalia, Słowacja i Turcja.

Dywizja III to tzw. „pretendenci”. Tutaj 12 zespołów zostało podzielonych na 6 grup, co oznacza, iż każda drużyna będzie rywalizować w dwóch grupach. Zasady są takie same, jak w dywizji II – w finale zagrają 3 najlepsze zespoły i gospodarz. Zwycięzca awansuje do II dywizji. W tym roku w Lidze Światowej zadebiutuje drużyna Kataru, której trenerem został Roberto Piazza.

Kto zagra w III dywizji LŚ

W III dywizji zagrają: Chińskie Tajpej, Czarnogóra, Grecja, Hiszpania, Katar, Kazachstan, Meksyk, Niemcy, Portoryko, Słowenia, Tunezja oraz Wenezuela.

Liga Światowa 2016 – gdzie i kiedy?

I DYWIZJA

Pierwsza runda I dywizji Ligi Światowej rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do 19 czerwca. Najlepsze drużyny będą rywalizować w Sydney, Rio de Janeiro i w Kaliningradzie.  W pierwszym meczu Brazylia zmierzy się z reprezentacją Iranu. Natomiast Polacy pierwszy mecz rozegrają 17 czerwca, a ich przeciwnikiem będą siatkarze z Bułgarii. Później zmagania przeniosą się do Rzymu, Belgradu i do Łodzi – te pojedynki będą rozgrywane w dniach 23 – 26 czerwca. Ostatni, trzeci weekend, zostanie rozegrany w Nancy, Dallas i w Teheranie (1 – 3 lipca). Finał Ligi Światowej odbędzie się w Polsce w hali Tauron Kraków Arena w dniach 13 – 17 lipca.

II DYWIZJA

Rozgrywki II dywizji rozpoczną się dzień później, tj. 17 czerwca. Na początku drużyny udadzą się do Izmiru, Osaki i odwiedzą Czeskie Budziejowice. Druga kolejka zostanie rozegrana w dniach 23 – 26 czerwca i odbędzie się w Bratysławie, Kairze i w Saskatoon. Na ostatnią, trzecią, kolejkę zespoły udadzą się do SeuluXuancheng i do Tampere – te spotkania odbędą się w dniach 1 – 3 lipca. Finał II dywizji zostanie rozegrany w  Portugalii w Matosinhos w dniach od 9 do 10 lipca.

III DYWIZJA

„Pretendenci” rozpoczną zmagania w Lidze Światowej 17 czerwca. Pierwsza runda zostanie rozegrana w dniach 17 – 19 czerwca w Lublanie, Meksyku i w Kozani. Następnie zespoły udadzą się do Tunisu, do innego miasta w Grecji (jeszcze nie wiadomo, w którym mieście odbędą się mecze) i do Ałmaty – te mecze zostaną rozegrane w dniach 24 – 26 czerwca. Natomiast finał o awans do II dywizji odbędzie się we Frankfurcie w dniach 1 – 3 lipca.

 

 

 

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close