Informacje

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019 czas zacząć!

Polacy zmagania rozpoczną w grupie D

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019 rozpoczną się już w czwartek 12 września, a zakończą wielkim finałem w Paryżu 29 września. Reprezentacja Polski zagra w grupie D przeciwko Czechom, Estonii, Holandii, Czarnogórze i Ukrainie. Tytuł mistrzowskiego sprzed dwóch lat będą bronić Rosjanie.

Formuła turnieju

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019
                          Źródło: www.cev.eu

Format turnieju będzie identyczny jak w przypadku niedawno zakończonych Mistrzostw Europy Kobiet 2019. W rozgrywkach wezmą udział 24 drużyny, które łącznie rozegrają aż 76 meczów. W fazie grupowej rywalizacja będzie toczyła się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do 1/8 finału awansują po cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły, a pozostałe pożegnają się z turniejem. Począwszy od 1/8 finału, każda drużyna rozegra po jednym meczu – zwycięzca przejdzie dalej, zaś przegrany odpadnie.

Faza grupowa

Do rozgrywek bezpośredni awans uzyskało dwanaście drużyn: czterech gospodarzy, czyli Belgia, Francja, Holandia i Słowenia oraz osiem najlepszych zespołów poprzednich Mistrzostw Europy – Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja. Natomiast pozostałe zespoły wywalczyły awans z turniejów kwalifikacyjnych.

W wyniku losowania utworzono cztery grupy, liczące po sześć zespołów. Ich skład wygląda następująco:

GRUPA A: Bułgaria, Francja, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

GRUPA B: Austria, Belgia, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

GRUPA C: Białoruś, Finlandia, Macedonia Północna, Rosja, Słowenia, Turcja

GRUPA D: Czechy, Estonia, Holandia, Czarnogóra, Polska, Ukraina

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019
              Źródło: www.cev.eu

Cztery państwa, dziewięć miast

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019 zostaną rozegrane aż w dziewięciu miastach, znajdujących się w czterech państwach. Mecze grupy A odbędą się we francuskim Montpellier w hali Sud de France Arena. Grupa B rozpocznie zmagania w Brukseli (hala Paleis 12), po czym jej rywalizacja przeniesie się do Antwerpii. Tam mecze zostaną rozegrane w dwóch obiektach – hali Lotto Arena oraz Sportpaleis. Mecze grupy C kibice będą mogli na żywo oglądać w hali Stozice Arena w Lublanie. Natomiast spotkania grupy D z udziałem reprezentacji Polski odbędą się w Holandii. Najpierw w Rotterdamie (Rotterdam Ahoy), a później w Amsterdamie (Sporthallen Zuid).

Zmagania 1/8 finału oraz ćwierćfinały będą toczyć się w Nantes, Antwerpii, Lublanie i Apeldoorn. Jeden z półfinałów odbędzie się w Lublanie, a drugi w Paryżu – tam również zostanie rozegrany mecz o brązowym medal i wielki finał.

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2019 – mecze Polaków

Podopieczni Vitala Heynena swoją przygodę w turnieju rozpoczną od pojedynku z Estonią, który zaplanowano na 13 września na godzinę 17:00. Wszystkie bilety do hali mogącej pomieścić 15 818 widzów, wyprzedano.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl