Informacje

Polki ruszają na podbój Europy!

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019 - grupy, miejsca i terminarz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

4 miasta, 24 drużyny i 76 meczów – tak w skrócie będą wyglądać Mistrzostwa Europy siatkarek 2019. Turniej rozpocznie się 23 sierpnia, a zakończy meczem finałowym w Ankarze 8 września. Reprezentantki Polski w pierwszym meczu podejmą Słowenię, a tytułu mistrzowskiego sprzed czterech lat będą bronić Serbki.

Format turnieju

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019
                          Źródło: www.cev.eu

Turniej został podzielony na dwie fazy. Najpierw odbędzie się faza grupowa, w której drużyny będą rozgrywać mecze grupowe systemem „każdy z każdym”. 24 drużyny zostały podzielone na cztery grupy (po sześć drużyn) – z każdej z nich do dalszego etapu rozgrywek awansują po cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły. Następnie odbędzie się faza pucharowa, w której drużyny będą rozgrywać tylko po jednym meczu. Zwycięzca pojedynku przejdzie dalej, zaś przegrany pożegna się z turniejem. Mecze półfinałowe zaplanowano na 7 września, zaś wielki finał odbędzie się dzień później.

Podział na grupy

Bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy siatkarek 2019 uzyskało osiem najlepszych drużyn poprzedniego turnieju (Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy i Bułgaria) oraz cztery państwa – gospodarze (Polska, Turcja, Węgry i Słowacja). Natomiast pozostałe dwanaście zespołów wyłoniły turnieje kwalifikacyjne. Ceremonia losowania grup odbyła się pod koniec stycznia w Stambule. W rezultacie, podział przedstawia się następująco:

GRUPA A: Bułgaria, Finlandia, Francja, Grecja, Serbia, Turcja

GRUPA B: Belgia, Polska, Portugalia, Słowenia, Ukraina, Włochy

GRUPA C: Azerbejdżan, Estonia, Chorwacja, Holandia, Rumunia, Węgry

GRUPA D: Białoruś, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Słowacja, Szwajcaria

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019
Źródło: www.cev.eu

Cztery miasta – gospodarze

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019 odbędą się w czterech miastach. Grupa A swoje mecze rozegra w hali Başkent Voleybol Salonu w Ankarze, która może pomieścić 7600 widzów. Spotkania grupy B, z udziałem reprezentacji Polski, odbędą się w łódzkiej hali Atlas Arena, w której rozgrywane były m.in. Mistrzostwa Świata Mężczyzn 2014. Grupa C rozegra swoje mecze w Budapeszcie, natomiast grupa D w Bratysławie. Pojedynki 1/8 finału również zostaną rozegrane w tych miastach, zaś ćwierćfinały jedynie w Polsce i Turcji. Z kolei mecze półfinałowe, mecz o brąz i finał odbędą się w Ankarze.

Mistrzostwa Europy siatkarek 2019 – terminarz meczów Polek

Polki rozpoczną udział w turnieju od meczu z reprezentacją Słowenii. Zaplanowano go na piątek, 23 sierpnia na godzinę 20:30. Wszystkie mecze transmitowane będą na antenach TVP 2 i Polsatu Sport.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl