InformacjeNewsy

Niemcy z brązowym medalem

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Niemiec pewnie pokonała Francję 3-0. Jest to pierwszy medal Mistrzostw Świata zdobyty po zjednoczeniu Niemiec.

Niemcy szybko podnieśli się po przegranym półfinale z Polską. Do meczu o trzecie miejsce stanęli w pełni sił, gotowi walczyć do upadłego o brązowy krążek. Gorzej prezentowała się Francja, która dzień wcześniej stoczyła niezwykle zacięty bój z Brazylią o awans do finału. W ekipie „trójkolorowych” widoczne było zmęczenie turniejem.

Podopieczni Vitala Heynena przystąpili do meczu bardzo zmotywowani. Powoli budowali atak Kaliberdyswoją przewagę nad Francuzami, dzięki skutecznej zagrywce. W tym elemencie najlepiej spisywali się Gyorgy Grozer i Denis Kaliberda. Francuscy przyjmujący mieli duże problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki, trener dokonywał więc zmian. Pierwszy na ławkę rezerwowych powędrował Earvin Ngapeth.

Na siatce również lepiej spisywali się Niemcy. Grozer demolował obronę Francuzów mocnymi atakami, a ze skrzydeł wspierali go Kaliberda i Schwarz. Z kolei Francuzi mieli problemy z mocnymi zbiciami piłek, widać że brakowało im sił. Świetnie spisujący się na tym turnieju syn trenera Tillie Kevin, zamiast mocno atakować próbował zdobywać punkty kiwkami za blok. Z blokiem nie radził sobie także Antonin Rouzier, który był do półfinałów najlepszym punktującym w turnieju. Były gracz ZAKSY również powędrował na ławkę w ślad za swoim kolegą Ngapeth’em.

Siatkarze z Niemiec grali to, co potrafili. Przede wszystkim byli drużyną i każdy z zawodników dołożył cegiełkę do wygranej. I tak jak zapowiedział trener Heynen – Niemcy przyjechali po medal i go zdobyli.

Francja – Niemcy 0-3 (21:25, 24:26, 23:25)

Francja: Rouzier, Tillie, Toniutti, Le Roux, Le Goff, Ngapeth, Grebennikov (libero) oraz Sidibe, Jaumel i Marechal

Niemcy: Schwarz, Kaliberda, Böhme, Grozer, Kampa, Broshog, Steuerwald (libero) oraz

Powiązane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl