InformacjeNewsy

Startuje World Grand Prix 2017!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

World Grand Prix 2017 rozpocznie się 7 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba drużyn biorących udział w turnieju wzrosła z 28 do 32. W tegorocznej edycji turnieju będą debiutować reprezentacje Kamerunu, Węgier, Francji oraz Trynidadu i Tobago. Polki w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Chorwacji.

World Grand Prix 2017 – system

W turnieju wezmą udział 32 zespoły, które zostały podzielone na trzy dywizje. W pierwszej i drugiej dywizji o zwycięstwo będzie walczyć 12 drużyn, zaś w trzeciej tylko 8 zespołów. Po rozegraniu wszystkich meczów w danej dywizji, wszystkie punkty zostaną zsumowane w jednej tabeli. W finale I dywizji zagra pięć najlepszych zespołów oraz gospodarz turnieju – Chiny. Natomiast w turniejach finałowych II i III dywizji wezmą udział cztery najlepsze drużyny oraz gospodarze, czyli Czechy i Australia.

Tytułu sprzed roku będą bronić Brazylijki, które w finale pokonały Amerykanki 3:2.

Brak Kenijek i Kubanek

W tym roku w World Grand Prix nie wystąpią reprezentacje Kenii i Kuby. Rok temu Kenijki występowały w II dywizji, ale przegrały wszystkie mecze i ich miejsce w II dywizji zajęła reprezentacja Portoryko. Z kolei Kubanki grały w III dywizji – zanotowały trzy wygrane i trzy porażki. W tej edycji turnieju zobaczymy za to drużyny, które do tej pory nie występowały w cyklu World Grand Prix. Będą to: Kamerun, Francja, Węgry oraz Trynidad i Tobago. 

I DYWIZJA

Drużyny: Belgia, Brazylia, Chiny, Dominikana, Holandia, Japonia, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja, Włochy

Miejsca spotkań: Ankara (Turcja), Kunshan (Chiny), Apeldoorn (Holandia), Sendai (Japonia), Makau (Makau), Kaliningrad (Rosja), Cuiaba (Brazylia), Hongkong (Hongkong), Bangkok (Tajlandia), Nankin (Chiny)

Terminarz: 7 – 9 lipca 2017, 14 – 16 lipca 2017, 20 – 23 lipca 2017, 2 – 6 sierpnia 2017 (finał)

II DYWIZJA

Drużyny: Argentyna, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Kanada, Kazachstan, Kolumbia, Korea Południowa, Niemcy, Polska, Portoryko, Peru

Miejsca spotkań: Ruse (Bułgaria), Neuquen (Argentyna), Chiclayo (Peru), Ałmaty (Kazachstan), Ostrowiec Świętokrzyski (Polska), San Juan (Portoryko), Suwon (Korea Południowa), Varazdin (Chorwacja), Richmond (Kanada), Ostrawa (Czechy)

Terminarz: 7 – 10 lipca 2017, 14 – 17 lipca 2017, 21 – 23 lipca 2017, 29 – 30 lipca 2017 (finał)

III DYWIZJA

Drużyny: Australia, Algieria, Francja, Kamerun, Meksyk, Trynidad i Tobago, Wenezuela, Węgry

Miejsca spotkań: Jaunde (Kamerun), Aguascalientes (Meksyk), Caracas (Wenezuela), Port of Spain (Trynidad i Tobago), Canberra (Australia)

Terminarz: 7 – 10 lipca 2017, 14 – 17 lipca 2017, 22 – 23 lipca 2017 (finał)

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close