InformacjeNewsy

Startuje World Grand Prix 2017!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

World Grand Prix 2017 rozpocznie się 7 lipca i potrwa do 6 sierpnia. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba drużyn biorących udział w turnieju wzrosła z 28 do 32. W tegorocznej edycji turnieju będą debiutować reprezentacje Kamerunu, Węgier, Francji oraz Trynidadu i Tobago. Polki w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Chorwacji.

World Grand Prix 2017 – system

W turnieju wezmą udział 32 zespoły, które zostały podzielone na trzy dywizje. W pierwszej i drugiej dywizji o zwycięstwo będzie walczyć 12 drużyn, zaś w trzeciej tylko 8 zespołów. Po rozegraniu wszystkich meczów w danej dywizji, wszystkie punkty zostaną zsumowane w jednej tabeli. W finale I dywizji zagra pięć najlepszych zespołów oraz gospodarz turnieju – Chiny. Natomiast w turniejach finałowych II i III dywizji wezmą udział cztery najlepsze drużyny oraz gospodarze, czyli Czechy i Australia.

Tytułu sprzed roku będą bronić Brazylijki, które w finale pokonały Amerykanki 3:2.

Brak Kenijek i Kubanek

W tym roku w World Grand Prix nie wystąpią reprezentacje Kenii i Kuby. Rok temu Kenijki występowały w II dywizji, ale przegrały wszystkie mecze i ich miejsce w II dywizji zajęła reprezentacja Portoryko. Z kolei Kubanki grały w III dywizji – zanotowały trzy wygrane i trzy porażki. W tej edycji turnieju zobaczymy za to drużyny, które do tej pory nie występowały w cyklu World Grand Prix. Będą to: Kamerun, Francja, Węgry oraz Trynidad i Tobago. 

I DYWIZJA

Drużyny: Belgia, Brazylia, Chiny, Dominikana, Holandia, Japonia, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja, Włochy

Miejsca spotkań: Ankara (Turcja), Kunshan (Chiny), Apeldoorn (Holandia), Sendai (Japonia), Makau (Makau), Kaliningrad (Rosja), Cuiaba (Brazylia), Hongkong (Hongkong), Bangkok (Tajlandia), Nankin (Chiny)

Terminarz: 7 – 9 lipca 2017, 14 – 16 lipca 2017, 20 – 23 lipca 2017, 2 – 6 sierpnia 2017 (finał)

II DYWIZJA

Drużyny: Argentyna, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Kanada, Kazachstan, Kolumbia, Korea Południowa, Niemcy, Polska, Portoryko, Peru

Miejsca spotkań: Ruse (Bułgaria), Neuquen (Argentyna), Chiclayo (Peru), Ałmaty (Kazachstan), Ostrowiec Świętokrzyski (Polska), San Juan (Portoryko), Suwon (Korea Południowa), Varazdin (Chorwacja), Richmond (Kanada), Ostrawa (Czechy)

Terminarz: 7 – 10 lipca 2017, 14 – 17 lipca 2017, 21 – 23 lipca 2017, 29 – 30 lipca 2017 (finał)

III DYWIZJA

Drużyny: Australia, Algieria, Francja, Kamerun, Meksyk, Trynidad i Tobago, Wenezuela, Węgry

Miejsca spotkań: Jaunde (Kamerun), Aguascalientes (Meksyk), Caracas (Wenezuela), Port of Spain (Trynidad i Tobago), Canberra (Australia)

Terminarz: 7 – 10 lipca 2017, 14 – 17 lipca 2017, 22 – 23 lipca 2017 (finał)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl