InformacjeNewsy

W starciu tytanów górą Skra Bełchatów

Mistrz Polski PGE Skra Bełchatów pewnie pokonał wicemistrza Asseco Resovię Rzeszów 3-0. Mecz odbył się w łódzkiej Atlas Arenie, a na trybunach zasiadło 12 tys. kibiców obu drużyn. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Bełchatowian, Nicolas Uriarte.

Premierowa odsłona rozpoczęła się bardzo wyrównanie, od gry punkt za punkt. W drużynie mistrza Polski w ataku dobrze spisywał się Mariusz Wlazły, a w Resovii Jochen Schops. Już na pierwszą przerwę techniczną Bełchatowianie schodzili z dwupunktową przewagą (8-6). Od tego momentu, posypała się gra ekipy z Rzeszowa. Na lewym skrzydle zupełnie nie radzili sobie przyjmujący: Rafał Buszek i Nikolay Penchev, który szybko został zastąpiony przez Marko Ivovića. Jednak i Serb nic nie wniósł do gry, a Skra pewnie wykorzystywała swoje kontry. Bełchatowianie zwyciężyli 25-19, mając ogromną przewagę w kontrataku. Mistrz Polski popisał się 73% skutecznością w ataku na kontrze, a Resovia uzyskała jedynie 7%.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do pierwszego. Po pierwszej przerwie technicznej Bełchatowianie odskoczyli na 3 oczka (12-9) i skutecznie powiększali swoją przewagę. Dobrze rozgrywał Nicolas Uriarte, bez problemów gubiąc blok przeciwnika. Rzeszowianie w dalszym ciągu mieli problemy ze skończeniem ataku na lewym skrzydle, dlatego trener Andrzej Kowal zmuszony był dokonywać zmian w szóstce. Jednak i zmiany nic nie wniosły do gry, ponieważ Resoviacy nie byli w stanie skończyć ataku na czystej siatce. W drużynie Skry bardzo dobrze funkcjonowała gra na linii blok-obrona. W ataku dobrze spisywał się Wlazły, który w drugim secie zanotował 100% skuteczności, a cały zespół 67 %.

Trzeci set odbywał się pod dyktando siatkarzy z Bełchatowa, którzy bawili się z blokiem Resovii. Skra pewnie wygrała seta 25-20 i zwyciężyła w całym meczu 3-0. Mistrzowie Polski mieli przewagę nad rywali w każdym elemencie, ale osiągnęli miażdżącą przewagę w punktowym bloku – aż 10 razy zatrzymali przeciwników, podczas gdy Resovia nie zanotowała ani jednego punktowego bloku.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25:19; 25:20; 25:20)

Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Facundo Conte, Andrzej Wrona, Nicolas Uriarte, Michał Winiarski i Ferdinand Tille (libero) oraz Nicolas Marechal, Aleksa Brdjović i Wojciech Włodarczyk

Resovia Rzeszów: Piotr Nowakowski, Jochen Schops, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Russel Holmes, Nikolay Penchev i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Marko Ivović, Dawid Konarski, Lukas Tichacek, Dawid Dryja i Paul Lotman