InformacjeNewsy

2015 rok pełen siatkarskich emocji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Dopiero co pożegnaliśmy 2014 rok, który był przecież niezwykle udany dla naszych siatkarzy, a już trzeba myśleć o tegorocznych imprezach. Polskich siatkarzy czeka trudna walka w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy. Z kolei Polki wezmą udział w World Grand Prix i Mistrzostwach Europy. Wiele imprez oznacza dla siatkarzy i siatkarek trudny sezon reprezentacyjny, a dla kibiców kolejne wielkie emocje.

Na start Liga Światowa

Jak co roku, sezon reprezentacyjny Polacy rozpoczną grą w Lidze Światowej, która rFabian Drzyzgaozgrywana będzie w dniach od 16 maja do 19 lipca. Mistrzowie Świata będą rozgrywać mecze w grupie B, a ich przeciwnikami będą mocne drużyny Rosji, Stanów Zjednoczonych i Iranu. Turniej finałowy odbędzie się w brazylijskim Rio de Janeiro. W sierpniu, nasi siatkarze wezmą udział w 13. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Tegoroczna edycja rozegrana zostanie w Toruniu, w nowej hali widowiskowo-sportowej. Na razie nie wiadomo kiedy turniej zostanie rozegrany, ani jakie wystąpią w nim drużyny.

Puchar Świata szansą na awans do IO

W tym roku, po raz pierwszy Puchar Świata zostanie rozegrany we wrześniu, w dniach od 8 do 23. Tradycyjnie turniej odbędzie się w Japonii. Puchar Świata będzie niezwykle ważny, nie tylko ze względu na nagrody finansowe i otrzymane punkty do rankingu FIVB, ale głównie dlatego, że może zapewnić biało-czerwonym awans do Igrzysk Olimpijskich 2016. W ostatnich edycjach Pucharu Świata, zajęcie miejsca na podium, zapewniało udział w igrzyskach. W tym roku jest inaczej: do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro awansują jedynie dwa najlepsze zespoły. Brazylia, jako gospodarz igrzysk, ma już zapewniony udział w tej wielkiej sportowej imprezie. Jeśli Polakom nie uda się awansować z japońskiego turnieju, czeka ich walka w kwalifikacjach, ale dopiero w 2016 roku.

Z kolei w październiku, polscy siatkarze wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się od 9 do 18 października. Tegorocznymi organizatorami imprezy są Bułgarzy i Włosi. Szesnaście drużyn będzie rozgrywać mecze w pięciu miastach: Warnie, Płowdiw i Sofii oraz w Mesynie i Catanie. Polacy zapewnili sobie udział w mistrzostwach podczas turnieju kwalifikacyjnego w maju 2014 roku.

A co z Polkami?

W trudnej sytuacji znajduje się nasza żeńska reprezentacja, która bardzo słabo prezentowała się w ubiegłym roku przez co spadła o trzynaście miejsc w rankingu FIVB. Obecnie Polki zajmują 28. miejsce, dlatego mają niewielką szansę na udział w Igrzyskach Olimpijskich 2016. Nasze siatkarki sezon reprezentacyjny rozpoczną grą w World Grand Prix, które zostanie rozegrane w dniach od 26 lipca do 2 sierpnia. Później, wezmą udział w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Holandii i Belgii. Na tym kończy się udział Polek w siatkarskich imprezach w 2015 roku, ponieważ nasze siatkarki nie wezmą udziału w Pucharze Świata. Powodem jest brak Polek w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl