InformacjeNewsy

Polacy zagrają w Final Six Ligi Narodów!

Turniej Final Six odbędzie się w dniach 4-8 lipca

Reprezentacja Polski siatkarzy w swoim ostatnim meczu Ligi Narodów pokonała Australię 3:0. Dzięki zwycięstwu, biało-czerwoni zakwalifikowali się do turnieju Final Six, który odbędzie się w Lille w dniach 4-8 lipca.

Dwa sety do awansu

Źródło: fivb.org

Pojedynek z gospodarzami turnieju w Melbourne był ostatnim dla reprezentacji Polski w fazie grupowej Ligi Narodów. Stawka meczu była duża, ponieważ Polacy musieli wygrać przynajmniej dwa sety (czyli zdobyć jeden punkt), aby zakwalifikować się do turnieju Final Six Ligi Narodów. Poprzedni mecz przeciwko Brazylii, mimo przegranej 1-3, był dobrym prognostykiem przed spotkaniem z Australią. Biało-czerwoni dobrze rozpoczęli mecz, a rozgrywający Grzegorz Łomacz umiejętnie rozdzielał piłki między środkowych i skrzydłowych. Dzięki dobrej postawie Mateusza Bieńka i Jakuba Kochanowskiego na środku siatki, Polacy szybko objęli prowadzenie i stopniowo zaczęli je powiększać. W rezultacie, wygrali premierową odsłonę 25:16.

Pewne zwycięstwo na zakończenie

W kolejnym secie, polscy siatkarze kontynuowali swoją dobrą grę, jednak Australijczycy nie składali broni i cierpliwie odrabiali straty. Ich dobra gra przyniosła efekt w postaci pierwszej piłki setowej przy stanie 24:23. Końcówka seta należała jednak do biało-czerwonych, którzy uspokoili swoją grę, zdobyli trzy punkty z rzędu i zwyciężyli 26:24. Wygrany drugi set oznaczał awans do Final Six Ligi Narodów. Mimo tego, Polacy nie odpuszczali do końca i wygrali cały mecz w stosunku 3:0. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył kapitan Mateusz Bieniek, który zapisał na swoim koncie 11 oczek.

Kogo zobaczymy w Final Six Ligi Narodów?

Oprócz reprezentacji Francji, która miała zagwarantowane miejsce w Final Six Ligi Narodów jako gospodarz, w turnieju wystąpią drużyny Rosji, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Polski i Serbii. Biało-czerwoni zakończyli fazę interkontynentalną z dziesięcioma zwycięstwami na koncie i pięcioma porażkami – ulegli Niemcom, Irańczykom, Amerykanom, Serbom i Brazylijczykom. Ich miejsce w tabeli, a co za tym idzie – składy grup finałowych, poznamy dopiero po zakończeniu wszystkich meczów fazy interkontynentalnej.

Turniej Final Six odbędzie się we francuskim Lille w dniach od 4 do 8 lipca.