NewsyRelacje

Skra zgodnie z planem, zagra w finale Pucharu Polski 2018

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

W drugim meczu półfinałowym PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z ONICO Warszawą. Bełchatowianie w pięknym stylu przerwali passę zwycięstw zespołu ze stolicy wygrywając 3:0. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Marcin Janusz, który zastępował kontuzjowanego Grzegorza Łomacza. Podopieczni Roberto Piazzy w finale zagrają przeciwko Treflowi Gdańsk.

Premierowy set był mocno wyrównany. Pierwsze wyniki na tablicy świetlnej raz po raz pokazywały remis (6:6, 11:11, 15:15), aż do momentu, w którym sześć punktów z rzędu udało się zdobyć PGE Skrze Bełchatów. Znakomita zagrywka Milada Ebadipoura wyprowadziła bełchatowian na pięciopunktowe prowadzenie 20:15 – z tą przewagą warszawiacy już sobie nie poradzili. Podopieczni Roberto Piazzy spokojnie doprowadzili seta do końca (25:19). Ostatecznie do wygrania przyczyniły się jeszcze zepsute serwisy rywali, którymi nie popisali się Antoine Brizard i Wojciech Włodarczyk.

W drugiej partii, zespół z Warszawy w dalszym ciągu miał problemy z organizacją swojej gry. Słabe przyjęcie odbiło się na skuteczności w ataku. I chociaż bełchatowianie popełniali błędy, to więcej ich było po stronie przeciwników. Mimo początkowego prowadzenia ONICO (5:2), Skra nie pozwoliła na przejęcie kontroli przez podopiecznych Stephane’a Antigi i szybko opanowała sytuację doprowadzając do remisu 10:10. Chwilę później objęła pięciopunktowe prowadzenie (15:11). Skutecznymi atakami popisywali się w końcowej części seta zarówno Karol Kłos jak i Bartosz Bednorz, którzy ostatecznie zakończyli seta 25:19.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od bardzo wyrównanej walki z obu stron siatki. ONICO nie chciało złożyć broni i przy dobrej koncentracji, po ataku Nikoli Gjorgiewa wygrywali już 15:11. Chwilowa dekoncentracja, nie wybiła z rytmu bełchatowian. Wykorzystali lekki zastój w grze siatkarzy ze stolicy i wyprowadzili pięć punktowych akcji z rzędu (18:16). Koniec tej partii był mocno nerwowy, a więcej spokoju zachowali żółto-czarni, którzy skutecznym blokiem ustalili wynik seta na 26:24. Ostatecznie wygrali mecz 3:0 i zapewnili sobie udział w finale Pucharu Polski 2018.

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa 3:0 (25:19, 25:19, 26:24)

PGE Skra Bełchatów: Janusz, Ebadipour, Lisinac, Wlazły, Bednorz, Kłos oraz Piechocki, Czarnowski, Penczew

ONICO Warszawa: Brizard, Włodarczyk, Kowalczyk, Vernon-Evans, Kwolek, Wrona, Firlej oraz Wojtaszek, Samica, Gjorgiew

MVP: Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów)