Moim zdaniem

ASICS Netburner Professional FF 2 – damskie buty halowe

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Bardzo kobiece z wyglądu, lekkie i niezwykle elastyczne – takie właśnie są damskie buty ASICS Netburner Professional FF 2. Są to buty halowe, przeznaczone do netballu, siatkówki, squasha czy badmintona. To kolejne buty z serii Gel-Netburner, ale zostały wzbogacone o więcej technologicznych udogodnień.

ASICS Netburner Professional FF 2 – podstawowe informacje

Kolejne buty, które otrzymaliśmy od producenta to ASICS Netburner Professional FF 2. Są to buty halowe przeznaczone dla kobiet, dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. My otrzymaliśmy buty w kolorze „dragon fruit/ white”, czyli różowo-czarnym z białymi elementami.

  • Marka: ASICS
  • Model: Netburner Professional FF 2
  • Kolor: Dragon Fruit/ White
  • Waga: 293 g (przy rozmiarze 40,5 – 25,75 cm)

Asics Netburner Professional FF 2Wygląd i waga butów

Jak możemy przeczytać w opisie producenta, buty ASICS Netburner Professional FF 2 to „najlżejsze i najbardziej responsywne obuwie do netballa w ofercie ASICS”. Faktycznie wystarczy wziąć buta do ręki, by stwierdzić, że jest naprawdę lekki. But w europejskim rozmiarze 40,5 waży 293 g – tej wagi nie czuć na nodze, dzięki czemu buty dobrze sprawdzą się podczas kilkugodzinnych rozgrywek. Do tego przednia część buta jest bardzo elastyczna, dzięki czemu nie uwiera w stopę. Mimo tej elastyczności stopa dość sztywno trzyma się w bucie.

Asics Netburner Professional FF 2Jeśli chodzi o wygląd butów, prezentują się one naprawdę fantastycznie. Cała cholewka jest różowa, po bokach znajduje się białe logo ASICS, język i wnętrze butów jest czarne. Sznurowadła w kolorze czarno-różowym dobrze trzymają nogę. Natomiast podeszwa jest biała z „plamkami” różowymi oraz czarnymi. Wszystko to sprawia, że buty pięknie prezentują się z każdej strony. Ich wygląd z pewnością urzeknie niejedną zawodniczkę.

 

Asics Netburner Professional FF 2Cholewka butów została wykonana z materiału syntetycznego z drobnymi perforacjami, które zapewniają swobodny przepływ powietrza. Dzięki nim powietrze dociera do przedniej części stopy, co pozwala utrzymać suchość w trakcie rozgrywek. Producent zastosował tu również wkładkę z technologią Ortholite, która dodatkowo wspomaga wentylację. Jej zadaniem jest również odprowadzanie wilgoci, co zmniejsza możliwość rozwoju drobnoustrojów i powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Wkładka Ortholite jest miękka i lekka, a do tego można ją bez problemu wyjąć i zastąpić inną, np. wkładką ortopedyczną, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Trakcja, czyli przyczepnośćAsics Netburner Professional FF 2

Trakcja w tych butach jest dobra, choć nie aż na tak wysokim poziomie jak w omawianych we wcześniejszym wpisie butach ASICS Sky Elite FF MT Tokyo. W tym modelu producent zastosował rowki w bieżniku, które mają dostosowywać się do nawierzchni. Przyczepność mają też zwiększać głębokie nacięcia, które rozchodzą się przez całą długość podeszwy zewnętrznej, a także na boki. Natomiast samą podeszwę wykonano z gumy i PU.

 

Asics Netburner Professional FF 2

Siatkówka to przede wszystkim szybkie przemieszczanie się w przód, tył i na boki, a także skakanie. Ważna jest zatem dobra przyczepność, która zmniejszy ryzyko poślizgu, a co za tym idzie prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji. W tych butach tej przyczepności jednak trochę brakuje. Szczególnie na zakurzonych i śliskich nawierzchniach odczujemy spadek przyczepności buta.

 

Stabilizacja butaAsics Netburner Professional FF 2

W butach ASICS Netburner Professional FF 2 zastosowano sztywny zapiętek, który sprawia, że noga zostaje zablokowana w bucie. Dzięki temu but dobrze wspiera naszą kostkę podczas wykonywania gwałtownych ruchów na boisku. Dodatkowo na noskach buty mają wypukłości z gumy, co zapewnia większą ochronę stopy i jednocześnie zwiększa trwałość.

 

Asics Netburner Professional FF 2W podeszwie środkowej producent zastosował technologię FlyteFoam. Jest to pianka z dodatkiem włókien organicznych, o miękkim i sprężystym charakterze. Zapewnia dobrą amortyzację i pochłania wstrząsy, a jednocześnie nie zwiększa wagi buta. Dzięki niej buty są naprawdę wygodne – bardzo miękkie i lekkie, pozwalają na swobodne i naturalne wykonywanie ruchów.

 

 

Asics Netburner Professional FF 2Technologię FlyteFoam producent połączył z dobrze znaną i sprawdzoną technologią GEL. Wkładki żelowe znajdują się zarówno w przedniej, jak i tylnej części buta, dzięki czemu zmniejszają siłę nacisku, gdy wybijamy się do ataku i zapewniają amortyzację, gdy lądujemy na pięcie. Połączenie tych dwóch technologii bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Buty zapewniają duży komfort fizyczny, ale też psychiczny, ponieważ pozwalają odciążyć stawy.

 

Asics Netburner Professional FF 2

 

W środkowej części podeszwy znajdziemy jeszcze sztywny mostek, który ma usztywniać całą konstrukcję oraz pilnować, aby przednia i tylna część stopy poruszały się w tej samej płaszczyźnie.

 

 

AAsics Netburner Professional FF 2SICS Netburner Professional FF 2 – podsumowanie

Buty ASICS Netburner Professional FF 2 są bardzo elastyczne, a przy tym zapewniają odpowiednie wsparcie dla kostki. Ich dodatkową zaletą jest stosunkowo niska waga, dzięki czemu nie doświadczymy uczucia, że but ciągnie stopę w dół. Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia to przyczepność. Buty są jednak naprawdę wygodne, z pewnością zapewnią wysoki poziom komfortu podczas gry.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl