Moim zdaniem

3 powody, dla których warto grać w nakolannikach

Nakolanniki siatkarskie ochronią kolana przed urazami

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Nakolanniki siatkarskie należą do podstawowego wyposażenia siatkarzy. Chętnie korzystają z nich również osoby uprawiające inne sporty, np. jazdę na rowerze, deskorolce czy rolkach. Ich głównym zadaniem jest ochrona kolan przed urazami mechanicznymi, które powstają w wyniku upadku na twardą nawierzchnię. Wiele siatkarek i siatkarzy, szczególnie tych grających w obronie, nie rozstaje się z nakolannikami. Oto 3 powody, dla których warto zakładać je podczas gry.

Zapobiegają urazom

W czasie meczu, siatkarze nieustannie wykonują wyskoki, przysiady oraz pady, które niestety mogą doprowadzić nie tylko do powierzchniowych uszkodzeń skóry, ale również do poważnej kontuzji kolana. Z tego względu, warto zakładać nakolanniki siatkarskie. Zapobiegają one m.in. uszkodzeniu rzepki, otaczających mięśni i więzadeł, a do tego chronią skórę przed skaleczeniami i siniakami. Choć wyglądają bardzo niepozornie, mogą ochronić zawodnika przed urazem, który mógłby wykluczyć go z gry nawet na kilka miesięcy.

nakolanniki siatkarskie
                              Źródło: fivb.org

Wspierają stawy kolanowe

Nakolanniki będą również doskonałym wsparciem dla kolan. Nie tylko utrzymują kolana we właściwej pozycji, ale również zapewniają im ochronę w bocznych płaszczyznach. Dzięki temu, staw kolanowy pozostaje na swoim miejscu, co zapobiega jego wybiciu lub skręceniu. Warto dodać, że nakolanniki są wykonywane z oddychających materiałów. Ma to duże znaczenie dla komfortu zawodnika, jak i dla stawów kolanowych, które potrzebują optymalnej temperatury.

Zwiększają wydajność

W siatkówce wykonywanie padów w celu podbicia piłki to norma. Jednak niektóre osoby, szczególnie te grające amatorsko w siatkówkę, mogą obawiać się je wykonywać ze względu na ryzyko uszkodzenia kolana. Nakolanniki siatkarskie zapewniają kolanom pełne bezpieczeństwo, dzięki czemu zawodnik może w pełni skupić się na piłce i grać na pełnych obrotach.

Nakolanniki siatkarskie – nie tylko dla profesjonalistów

Wbrew pozorom, nie tylko profesjonalni siatkarze powinni grać w nakolannikach. Dotyczy to również amatorów, a także osób, które sporadycznie grają w siatkówkę. Z racji tego, że takie osoby nie przeprowadzają regularnie treningów i nie mają wyćwiczonych pewnych zachowań, są bardziej narażone na kontuzje.
Obecnie na rynku dostępna jest niezwykle szeroka oferta nakolanników. Różnią się one materiałem, z jakiego zostały wykonane, rozmiarem, kolorystyką oraz ogólnym designem. Z pewnością każdy znajdzie model, który spełni jego oczekiwania.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl