CiekawostkiWokół siatki

Najgorsze kontuzje polskich siatkarzy

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Siatkówka jest sportem bezkontaktowym, ale i tak siatkarzom często przydarzają się róże kontuzje. Do najczęstszych urazów należą: skręcenie stawu skokowego lub stawu kolanowego, zerwanie więzadeł, wybite palce, a także różne przeciążenia i naciągnięcia. Oto najgorsze (moim zdaniem) kontuzje polskich siatkarzy.

  1. DAWID MUREK

Poważnej kontuzji nabawił się Dawid Murek w 2009 roku, kiedy to był przyjmującym w klubie z Częstochowy. Podczas meczu przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn Koźle, siatkarz opadając po wykonanym bloku, pechowo wylądował na nodze Michała Ruciaka. Noga wygięła się w nienaturalny sposób, a widok był przerażający. Nawet jego koledzy z drużyny odwracali wzrok. Początkowa diagnoza brzmiała: pęknięcie kości i zerwanie więzadła. Jednak po wielu badaniach okazało się, że kontuzja Dawida jest znacznie poważniejsza. Ostatecznie okazało się, że przyjmujący ma otwarte zwichnięcie stawu, złamanie kostki bocznej oraz zerwanie więzadła w stawie kolanowym. Po kontuzji, Murek wrócił na parkiety PlusLigi.

  1. SEBASTIAN ŚWIDERSKI

Sebastian Świderski nabawił się kontuzji w listopadzie 2010 roku, kiedy był przyjmującym w zespole ZAKSY Kędzierzyn Koźle. ZAKSA grała wówczas mecz ligowy na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. W pierwszym secie, Świderski wyskoczył do ataku z drugiej linii i upadł na parkiet. Okazało się, że skręcił kolano i zerwał mięsień czworogłowy uda. Był operowany i przechodził długotrwałą rehabilitację. Przypomnę, że wcześniej popularny „Świder”, długo leczył zerwane ścięgno Achillesa. Sebastian długo przygotowywał się do nowego sezonu, lecz wkrótce jego kontuzja się odnowiła i został zmuszony do zakończenia swojej siatkarskiej kariery.

  1. ŁUKASZ ŻYGADŁO

Rozgrywający reprezentacji Polski, Łukasz Żygadło doznał kontuzji w 2013 roku, kiedy reprezentował barwy rosyjskiego zespołu Zenitu Kazań. Podczas jednego z treningów, Żygadło po wykonanym bloku, nieszczęśliwie wylądował na stopie swojego atakującego. W pierwszej chwili, lekarze próbowali nastawić skręcony staw skokowy pod znieczuleniem. Jednak ta próba się nie powiodła i konieczna była operacja. Okazało się bowiem, że oprócz skręcenia stawu skokowego, Łukasz ma również pęknięte kości i zerwane więzadła. Konieczne były dwa zabiegi, pierwszy wykonano w Kazaniu, a drugi w Bolonii. Noga po operacji naszego rozgrywającego wyglądała koszmarnie.

  1. OLIEG ACHREM

Kapitan Asseco Resovii Rzeszów doznał ciężkiej kontuzji podczas jednego z minionych meczów fazy play-off przeciwko ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. W trzecim secie przy stanie 19:13 dla rzeszowian, rozgrywający Lukas Tichacek posłał kolejną piłkę do znakomicie grającego Achrema. Po wykonanym ataku, kapitan rzeszowskiej drużyny całym ciężarem ciała wylądował na lewej nodze, która wygięła się w kolanie w bardzo nienaturalny sposób. Okazało się, że Resoviak zerwał więzadła w kolanie. Kontuzja wykluczyła Achrem z gry do końca sezonu, a lekarze mówili nawet o 6- miesięcznej przerwie od gry.

  1. ZBIGNIEW BARTMAN

Polski atakujący nabawił się kontuzji w 2011 roku podczas pierwszego meczu Final Six Ligi Światowej przeciwko reprezentacji Bułgarii. Pod koniec tie- breaka, Bartman podbiegł do siatki i w momencie wyskoku krzyknął z bólu, po czym upadł. Początkowo wydawało się, że atakującego złapał skurcz, jednak gdy ten nie mógł zejść z boiska o własnych siłach każdy już wiedział, że to coś poważniejszego. I faktycznie tak było – Bartman naderwał mięsień brzuchaty łydki. Ta kontuzja wykluczyła go z gry na 6 tygodni.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close