Sportowe poradniki

CrossFit tylko dla sportowców?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Dzięki stale zmieniającym się ruchom funkcjonalnym o wysokiej intensywności, CrossFit jest filozofią treningową, która trenuje ludzi o różnych kształtach i rozmiarach, aby poprawić ich fizyczne samopoczucie i sprawność sercowo-naczyniową w hardkorowym, ale akceptującym i zachęcającym środowisku.

Jak wygląda taki trening?

CrossFit to program treningowy, który buduje siłę i kondycję poprzez niezwykle zróżnicowane i wymagające treningi. Każdego dnia trening będzie testował inną część Twojej siły funkcjonalnej lub kondycji, nie specjalizując się w jednej konkretnej rzeczy, ale raczej w celu zbudowania ciała, które jest zdolny praktycznie do wszystkiego. Oznacza to, że każdego dnia jest przepisany określony trening dla każdego, kto przychodzi na CrossFit. Więcej motywacji sportowych na: http://preznefirmy.pl/category/sport/.

Zamiast mieć jeden trening dla starszych kobiet i inny dla zapalonych sportowców – każdego dnia jest JEDEN trening, który jest całkowicie skalowalny w zależności od twoich umiejętności. Na przykład, jeśli trening wymaga przysiadów ze sztangą z obciążeniem 135 funtów, ale możesz wykonywać przysiady tylko ze sztangą (45 funtów), to od tego zaczniesz. Jeśli jesteś kontuzjowany i nie możesz w ogóle robić przysiadów, podobny ruch zostanie zastąpiony, a jeśli liczba powtórzeń jest zbyt duża dla twoich obecnych umiejętności, zostanie ona zmniejszona. Gdy staniesz się silniejszy i bardziej doświadczony, będziesz pracować nad tym, aby w końcu wykonywać treningi zgodnie z zaleceniami.

Początkujący w treningu siłowym

Jeśli nigdy wcześniej nie trenowałeś z ciężarami (lub trenowałeś tylko na maszynach), CrossFit to świetne miejsce na początek (pod warunkiem, że masz świetnego trenera, o czym wkrótce opowiem). Dowiesz się, jak wykonywać wszystkie ważne ćwiczenia w bardzo wspierającym i nieoceniającym środowisku. To jest dla mnie odwołanie do CrossFit: każda siłownia CrossFit ma naprawdę zwartą społeczność.

Nie jesteś dla nich tylko opłatą członkowską; jesteś osobą, która potrzebuje wsparcia. Kiedy siłownie Nerd Fitness zaczną się pojawiać (nie myślcie, że to się nie stanie!), będę czerpał wiele inspiracji z CF, w jaki sposób członkowie tak bardzo się wspierają i włączają. CrossFit często nagradza ludzi za ukończenie treningi w jak najkrótszym czasie. Oznacza to, że często będziesz w sytuacjach, w których dajesz z siebie 100% swojego wysiłku, aby ukończyć trening, wyczerpując się i zmuszając się do przeforsowania walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl