Siatkówka od A do ZWokół siatki

Hale Mistrzostw Świata 2014

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

ATLAS ARENA – ŁÓDŹ

Pojemność: 15 000

Adres: al. Bandurskiego 7

Strona internetowa: Atlas Arena

Hala widowiskowo- sportowa została oddana do użytku w czerwcu 2009 roku. Arena przygotowana jest do obsługi różnych imprez sportowych: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, sportów walki i wielu innych. Inauguracja hali nastąpiła 27 czerwca 2009 roku. Wtedy rozegrano mecz Polska – Brazylia w ramach Ligi Światowej. Obiekt jest wyposażony w nowoczesną infrastrukturę i spełnia wymogi międzynarodowych federacji sportowych.

ERGO ARENA – GDAŃSK/ SOPOT

Pojemność: 15 000

Adres: Plac Dwóch Miast 1

Strona internetowa: Ergo Arena

Obiekt był budowany w latach 2007 – 2010. Oprócz widowisk sportowych, dzięki rozbudowanemu systemowi audio oraz doskonałej akustyce, hala jest również przygotowana do obsługi koncertów. Hala znajduje się na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu, 1 km od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej.

HALA STULECIA – WROCŁAW

Pojemność: 6 500

Adres: ul. Wystawowa 1

Strona internetowa: Hala Stulecia

Obiekt został zaprojektowany przez wybitnego architekta Maksa Berga i uznany za jedno z ważniejszych dzieł architektury XX wieku. Hala została wzniesiona w latach 1911 – 1913. W 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

KRAKÓW ARENA – KRAKÓW

Pojemność: 15 000

Adres: ul. Stanisława Lema

Strona internetowa: Kraków Arena

Kraków Arena to największy w Polsce obiekt widowiskowo- sportowy. Budowa rozpoczęła się w maju 2011 roku, a zakończyła w 2014 roku. Obiekt ten jest przystosowany do organizacji zawodów sportowych oraz koncertów, wystaw, kongresów, targów. Hala ołożona jest zaledwie 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie.

ŁUCZNICZKA – BYDGOSZCZ

Pojemność: 8 000

Adres: ul. Toruńska 59

Strona internetowa: Łuczniczka

Hala sportowo-widowiskowa „Łuczniczka” została oddana do użytku w październiku 2002 roku. Może pełnić funkcję hali sportowej, koncertowej i wystawienniczej. Położona jest blisko centrum Bydgoszczy, co ułatwia dojazd.

SPODEK – KATOWICE

Pojemność: 11 500

Adres: Aleja Wojciecha Korfantego 35

Strona internetowa: Spodek

Budowa hali trwała od 1964 do 1971 roku. Hala główna z zewnątrz kształtem przypomina nieco latający spodek (UFO). Oprócz organizacji imprez sportowych, w obiekcie odbywają się targi, wystawy, widowiska operowe, pokazy cyrkowe, a także rewie na lodzie.

Liczba komentarzy: 2
Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close