Siatkówka od A do ZWokół siatki

Hale Mistrzostw Świata 2014

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

ATLAS ARENA – ŁÓDŹ

Pojemność: 15 000

Adres: al. Bandurskiego 7

Strona internetowa: Atlas Arena

Hala widowiskowo- sportowa została oddana do użytku w czerwcu 2009 roku. Arena przygotowana jest do obsługi różnych imprez sportowych: siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, sportów walki i wielu innych. Inauguracja hali nastąpiła 27 czerwca 2009 roku. Wtedy rozegrano mecz Polska – Brazylia w ramach Ligi Światowej. Obiekt jest wyposażony w nowoczesną infrastrukturę i spełnia wymogi międzynarodowych federacji sportowych.

ERGO ARENA – GDAŃSK/ SOPOT

Pojemność: 15 000

Adres: Plac Dwóch Miast 1

Strona internetowa: Ergo Arena

Obiekt był budowany w latach 2007 – 2010. Oprócz widowisk sportowych, dzięki rozbudowanemu systemowi audio oraz doskonałej akustyce, hala jest również przygotowana do obsługi koncertów. Hala znajduje się na granicy dwóch miast: Gdańska i Sopotu, 1 km od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej.

HALA STULECIA – WROCŁAW

Pojemność: 6 500

Adres: ul. Wystawowa 1

Strona internetowa: Hala Stulecia

Obiekt został zaprojektowany przez wybitnego architekta Maksa Berga i uznany za jedno z ważniejszych dzieł architektury XX wieku. Hala została wzniesiona w latach 1911 – 1913. W 2006 roku została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO.

KRAKÓW ARENA – KRAKÓW

Pojemność: 15 000

Adres: ul. Stanisława Lema

Strona internetowa: Kraków Arena

Kraków Arena to największy w Polsce obiekt widowiskowo- sportowy. Budowa rozpoczęła się w maju 2011 roku, a zakończyła w 2014 roku. Obiekt ten jest przystosowany do organizacji zawodów sportowych oraz koncertów, wystaw, kongresów, targów. Hala ołożona jest zaledwie 4 kilometry od Rynku Głównego w Krakowie.

ŁUCZNICZKA – BYDGOSZCZ

Pojemność: 8 000

Adres: ul. Toruńska 59

Strona internetowa: Łuczniczka

Hala sportowo-widowiskowa „Łuczniczka” została oddana do użytku w październiku 2002 roku. Może pełnić funkcję hali sportowej, koncertowej i wystawienniczej. Położona jest blisko centrum Bydgoszczy, co ułatwia dojazd.

SPODEK – KATOWICE

Pojemność: 11 500

Adres: Aleja Wojciecha Korfantego 35

Strona internetowa: Spodek

Budowa hali trwała od 1964 do 1971 roku. Hala główna z zewnątrz kształtem przypomina nieco latający spodek (UFO). Oprócz organizacji imprez sportowych, w obiekcie odbywają się targi, wystawy, widowiska operowe, pokazy cyrkowe, a także rewie na lodzie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl