InformacjeNewsy

IE K: Polki w złym stylu przegrywają z Azerkami

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

W drugim meczu na Igrzyskach Europejskich polskie siatkarki przegrały z Azerbejdżanem 3-0. Gospodynie turnieju zawiesiły poprzeczkę bardzo wysoko, w drugim secie prowadziły nawet dziesięcioma punktami.

W porównaniu z Azerkami Polki wypadły bardzo słabo w ataku. W całym meczu zdobyły 29 punktów z ataku, przy 43 punktach reprezentacji Azerbejdżanu. Mimo tego, że biało-czerwone miały lepsze przyjęcie od Azerek, nie potrafiły wykorzystać tego w ofensywie. Polki przyjmowały piłkę z 34% skutecznością, a Azerki z 24%. W bloku również lepsza okazała się drużyna Azerbejdżanu, która w całym meczu zdobyła 10 punktów. Najlepsza w tym elemencie była Ayshan Abdulazimova, która 4 razy zatrzymała Polki na siatce. Podopieczne Jacka Nawrockiego zanotowały 7 punktowych bloków, autorką 3 bloków była Katarzyna Zaroślińska.

Polki okazały się lepsze od rywalek w elemencie zagrywki. Posłały 12 asów serwisowych, przy 8 punktowych zagrywkach Azerek. Zdecydowanie najskuteczniejsza w polu serwisowym była Anna Werblińska, która zdobyła aż 5 punktów bezpośrednio z zagrywki. W polskiej drużynie najwięcej punktów zdobyła Katarzyna Zaroślińska – 13, w tym 9 z ataku, 3 z bloku i jeden punkt z zagrywki. Natomiast w ekipie Azerbejdżanu zdobycze punktowe rozłożyły się na trzy zawodniczki: 15 punktów zdobyła Jana Matiasovka-Aghayeva, a po 14 dołożyły Odina Bayramova i Polina Rahimova.

Jutro Polki mają jeden dzień przerwy, następny mecz zagrają w środę przeciwko reprezentacji Rumunii.

Azerbejdżan – Polska 3-0 (28:26; 25:16; 25:23)

Azerbejdżan: Poznyak, Kurt, Bayramova, Abdulazimova, Matiasovka-Aghayeva, Rahimova, Mammadova (libero) i Gasimova

Polska: Werblińska, Bednarek-Kasza, Zaroślińska, Pycia, Wołosz, Skowrońska-Dolata, Durajczyk (libero) oraz Tokarska, Bełcik, Kąkolewska, Kurnikowska i Sawicka (libero)