InformacjeNewsy

IE M: Kolejny zwycięski tie-break Polaków

Polscy siatkarze pokonali reprezentację Serbii 3-2 na Igrzyskach Europejskich rozgrywanych w Baku. Jest to trzeci mecz Polaków, który zakończył się dopiero w tie-breaku. Biało-czerwoni mają na swym koncie 6 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Mecz z Serbią był bardzo nierówny. Pierwszego seta wysoko wygrali nasi przeciwnicy 25-13. W drugim secie Polacy zagrali już dużo lepiej w ataku, ale nie udało im się zwyciężyć. Dopiero w trzecim secie podopieczni Andrzeja Kowala zabrali się za odrabianie strat – dzięki dobrej postawie na zagrywce i w ataku wygrali trzeciego seta do 15, później czwartego i zwyciężyli w tie-breaku 15-9. Jest to trzeci zwycięski tie-break biało-czerwonych na Igrzyskach Europejskich.

W całym meczu Serbowie zdobyli 60 punktów atakiem, a nasi reprezentanci niewiele mniej, bo 53. Natomiast w bloku i na zagrywce polscy siatkarze byli zdecydowanie skuteczniejsi od przeciwników. Posłali 11 asów serwisowych, w tym 3 były autorstwa Artura Szalpuka. Serbowie zdobyli tylko 4 punkty z zagrywki. Natomiast w bloku Polacy zwyciężyli 14 do 3. Najskuteczniejsi byli Dawid Konarski i Jan Nowakowski, którzy zdobyli po 4 punkty. Obie drużyny dysponowały przyjęciem na podobnym poziomie, Serbowie przyjmowali piłkę z 38% skutecznością, a biało-czerwoni  z 36%.

Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli Dawid Konarski i Artur Szalpuk, odpowiednio 23 i 22 punkty. W reprezentacji Serbii zdecydowanie najlepiej radził sobie atakujący Dusan Petković, który zapisał na swoim koncie 25 punktów. Następny mecz Polacy rozegrają w sobotę przeciwko reprezentacji Azerbejdżanu.

Serbia- Polska 2-3 (25:23; 25:21; 15:25; 23:25; 9:15)

Serbia: Stoilović, Cupković, Mitić, Rasić, Petković, Krsmanović, Skundrić (libero) oraz Buculjević, Koprivica i Lopar

Polska: Dryja, Kosok, Konarski, Śliwka, Woicki, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski, Kędzierski, Romać, Buchowski i Grzechnik