Sportowe poradniki

Najczęstsze błędy na siłowni, o których nie każdy wie

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Na siłowni znajduje się wiele urządzeń, dzięki którym możesz zrzucić zbędne kilogramy i pięknie wyrzeźbić ciało. Jeśli trening ma przynieść spodziewane rezultaty, to trzeba ćwiczyć regularnie i dbać o zdrową dietę. Podczas wizyty na siłowni wiele osób popełnia błędy, które sprawiają, że mimo wytężonego wysiłku ich waga stoi w miejscu. Dzisiaj dowiesz się, jak uniknąć niepowodzenia i na co warto zwrócić uwagę, planując codzienny trening.

Brak skupienia i pominięcie rozgrzewki

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń wymaga nie tylko ogromnego wysiłku, ale także skupienia. Jeśli na siłowni łatwo się rozpraszasz, to możesz nie zauważyć, że robisz coś za szybko lub za wolno. Częstym błędem są też rozmowy z innymi klientami w trakcie ćwiczeń. W efekcie nie będziesz wiedzieć, ile dokładnie wykonałeś powtórzeń i możesz też nie zdołać zrealizować dziennego planu. Niektóre osoby przychodzą na siłownię za późno i wówczas pomijają rozgrzewkę, żeby zdążyć, ukończyć trening na czas. Jest to duży błąd, który może doprowadzić do niebezpiecznych kontuzji. Ćwiczenia mobilizacyjne nie zajmą ci wiele czasu i pomogą prawidłowo rozgrzać mięśnie, a ciekawe propozycje znajdziesz na stronie https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-mobilizacje.

Nieodpowiedni strój

Jeśli wybierasz się na siłownię, to musisz zabrać ze sobą odpowiedni strój. Ubranie powinno ściśle przylegać do ciała, a jednocześnie nie może krępować twoich ruchów. Na trening warto wybrać odzież z krótkim rękawem i ręcznik, którym wytrzesz pot z twarzy lub innych części ciała. Poza ubraniem zwróć również uwagę na obuwie. Podeszwa butów musi zapewnić ci dobrą przyczepność, szczególnie jeśli planujesz ćwiczyć na bieżni, orbitreku lub stepperze. Jeśli masz długie włosy, to koniecznie zepnij je w kucyk lub załóż opaskę, dzięki której nie będą ci opadały na twarz. Odpowiedni strój powinien zapewnić ci wygodę nawet wtedy, gdy wykonujesz ćwiczenia rozciągające. Jeśli szukasz inspiracji treningowych, to koniecznie zajrzyj na stronę https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-rozciaganie i sprawdź, jak zwiększyć efektywność swoich ćwiczeń.

Koncentrowanie się na jednej partii ciała

Modelowanie sylwetki to żmudne i pracochłonne zajęcie. Jeśli chcesz rozbudować biceps, mięśnie brzucha lub ud, to musisz wykonywać wiele różnych ćwiczeń. Pamiętaj, że koncentrowanie się wyłącznie na jednej partii ciała może niekorzystnie wpłynąć na twoją sylwetkę. W ten sposób szybko się przetrenujesz i zaburzysz proporcje ciała. Dlatego poza ćwiczeniami, które mają wzmocnić konkretną grupę mięśni, wykonuj także ćwiczenia ogólne. Doskonałym przyrządem do realizowania ciekawych planów treningowych jest kettlebell. Ten odważnik możesz wykorzystać do rzeźbienia rąk, nóg, a nawet brzucha. Jeśli szukasz atrakcyjnych ćwiczeń z kettlebell, to odwiedź stronę https://www.mediaexpert.pl/lp,atlas-cwiczen-kettlebell, gdzie znajdziesz praktyczne porady i liczne inspiracje.

Błędy podczas treningów mogą się zdarzyć każdemu, jednak to ważne, by wyciągnąć wnioski i cały pracować nad sobą. Dobrze przeprowadzone ćwiczenia mogą w krótkim czasie przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Unikając błędów, poprawisz swoją kondycję fizyczną i sprawisz, że twój trening będzie wyjątkowo efektywny oraz bezpieczny. Jeśli nie wiesz, czy wykonujesz dane ćwiczenie poprawnie, to skonsultuj się z pracownikami siłowni, którzy na pewno chętnie podpowiedzą ci, jak dobrze ćwiczyć.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl