InformacjeNewsy

World Grand Prix 2016 – dywizje i terminarz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Rozgrywki World Grand Prix 2016 rozpoczną się 3 czerwca i potrwają do 10 lipca. W 25. edycji weźmie udział 28 drużyn podzielonych na trzy dywizje, reprezentantki Polski będą rywalizować w II dywizji. Turniej finałowy odbędzie się w stolicy Tajlandii – Bangkoku.

World Grand Prix 2016 – system rozgrywek

W tegorocznym turnieju World Grand Prix weźmie udział 28 drużyn, które zostały sklasyfikowane w trzech dywizjach. W I dywizji (tzw. „elicie”) o zwycięstwo w turnieju walczyć będzie 12 zespołów, które zostały podzielone na 9 grup, co oznacza, iż każda drużyna znajdzie się w trzech grupach. Po rozegraniu wszystkich meczów punkty zostaną zliczone we wspólnej tabeli. Pięć najlepszych drużyn dołączy do Tajlandii (gospodarz turnieju finałowego) i zagra w fazie finałowej turnieju. Natomiast zespół, który zajmie ostatnie miejsce w tabeli spadnie do II dywizji.

Kto zagra w I dywizji WGP?

W skład dywizji I wchodzą: Belgia, Brazylia, Chiny, Holandia, Japonia, Niemcy, Rosja, Serbia, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Turcja i Włochy.

Dywizja II to tzw. „zaplecze”. Znalazło się w niej 8 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy. Oznacza to, że każdy zespół znajdzie się w dwóch grupach. Po zsumowaniu punktów we wspólnej tabeli trzy najlepsze zespoły i gospodarz barażu – Bułgaria, powalczą do awans do I dywizji. Natomiast zespół, który zajmie ostatnie miejsce w przyszłym roku będzie grał w III dywizji.

Kto zagra w II dywizji WGP?

W II dywizji zagrają: Polska, Argentyna, Bułgaria, Czechy, Dominikana, Kanada, Portoryko i Kenia.

Ostatnia dywizja to tzw. „pretendenci”. Zasady rozgrywek w tej dywizji są takie same, jak w dywizji II. Zwycięzca dywizji zapewni sobie awans do dywizji II, gospodarzem barażu jest reprezentacja Kazachstanu.

Kto zagra w III dywizji WGP?

W III dywizji zagrają: Algieria, Australia, Chorwacja, Kazachstan, Kolumbia, Kuba, Meksyk i Peru.

World Grand Prix 2016 – gdzie i kiedy?

I DYWIZJA

Pierwsza runda I dywizji rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do 12 czerwca. W meczu inaugurującym rozgrywki I dywizji, Brazylia podejmie reprezentację Włoch. Zespoły będą rywalizować w Ningbo (Chiny), Rio de Janeiro (Brazylia) i w Kaliningradzie (Rosja). Druga runda zostanie rozegrana w dniach 17 – 19 czerwca w Makau (Chiny), Long Beach (Stany Zjednoczone) i w Bari (Włochy). Z kolei ostatnia, trzecia runda odbędzie się w Ankarze (Turcja), Hongkongu i Kyoto (Japonia) w dniach 24 – 26 czerwca. Turniej finałowy odbędzie się w Bangkoku w dniach 6 – 10 lipca.

II DYWIZJA

Rozgrywki II dywizji rozpoczną się wcześniej – 3 czerwca. Pierwsza runda zostanie rozegrana w Tucuman (Argentyna) i w Polsce (jeszcze nie ustalono, w której hali). W pierwszym meczu w II dywizji reprezentacja Dominikany zmierzy się z Bułgarią. Na drugi weekend rywalizacja przeniesie się do innego miasta w Polsce i do Brna (Czechy) – te mecze zostaną rozegrane w dniach 10 – 12 czerwca. Turniej finałowy o awans do I dywizji zostanie rozegrany w Płowdiw (Bułgaria) w dniach 18 – 19 czerwca.

III DYWIZJA

Pierwsza runda rozgrywek III dywizji zostanie rozegrana w dniach 3 – 5 czerwca w Algierze (Algieria) i w Bendigo (Australia). W meczu inaugurującym rozgrywki tej rundy reprezentacja Kazachstanu zmierzy się z Peru. Druga runda odbędzie się w Cali (Kolumbia) i w Chiclayo (Peru) w dniach 10 – 12 czerwca. Natomiast faza finałowa o awans do II dywizji zostanie rozegrana w dniach 18 – 19 czerwca w Ałmaty (Kazachstan).

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl