Moim zdaniemWokół siatki

Developres SkyRes Rzeszów-Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – kto rozpocznie rok od zwycięstwa?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

4 stycznia 2017 roku zostanie rozegrana czternasta kolejka Orlen Ligi. W hali Podpromie miejscowy Developres SkyRes Rzeszów zmierzy się z drużyną z Dąbrowy Górniczej. Zapowiada się ciekawy pojedynek, ponieważ zespoły zajmują odpowiednio czwarte i piąte miejsce w tabeli.

Szykuje się zacięty pojedynek?

Pojedynek między drużyną z Rzeszowa i Dąbrowy Górniczej będzie niezwykle interesujący. Przede wszystkim dlatego, że 3 punkty za pierwszy mecz zgarnęły rzeszowianki. Przypomnijmy, że Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na własnym boisku zespół z Rzeszowa 3:0, ale z powodu złamania regulaminu, został ukarany walkowerem i stracił wygraną. Siatkarki z Dąbrowy Górniczej z pewnością będą się chciały zrewanżować rywalkom i zgarnąć 3 punkty. Obydwa zespoły grają niezwykle ciekawą siatkówkę, która może podobać się kibicom. Dzięki temu na boisku może się toczyć walka „punkt za punkt”.

Obydwa kluby mają w swoich szeregach utytułowane i doświadczone zawodniczki. Żadna z siatkarek nie jest anonimowa. Trudno powiedzieć kogo do gry desygnuje argentyński trener Juan Manuel Serramalera, a na kogo postawi Jacek Skrok. Pewne jest natomiast, że w drużynie z Dąbrowy Górniczej nie wystąpi Amerykanka Regan Scott, która rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron.

Pamiętajmy, że obydwa zespoły przed sezonem 2016/2017 przeszły gruntowne zmiany. Do Dąbrowy Górniczej zostały ściągnięte chociażby takie zawodniczki jak Miros, HorkaCastiglione, a także powracająca z Włoch Dominika Sobolska. Belgijka polskiego pochodzenia w tym sezonie prezentuje wysoką formę. Należy pamiętać, że w Dąbrowie Górniczej występuje także Kathleen Weiss, która podpisała kontrakt w trakcie sezonu. Niemiecka siatkarka uznawana jest przez niektórych fachowców za jedną z najlepszych rozgrywających w Europie. Może świadczyć o tym fakt, że na każdej siatkarskiej imprezie znajdowała się w czołówce jako jedna z najlepszych rozgrywających.

Developres SkyRes Rzeszów przeszedł podobną drogę. Do drużyny dołączyły takie zawodniczki jak Kaczorowska, Mróz, Helić. Niewolno zapominać, że drużyna z Rzeszowa rok temu nie liczyła się w stawce. Kiedy zespół został przemeblowany, wszystko się zmieniło. Drużyna prezentuje się dobrze. Można powiedzieć, że jest ,,czarnym koniem” rozgrywek Orlen Ligi.

W hali Podpromie zapowiada się więc interesujące widowisko. Kto wygra ten bój? Przekonamy się 4 stycznia, w późnych godzinach wieczornych.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close