InformacjeNewsy

Pierwszy mecz finałowy dla Resovii Rzeszów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Asseco Resovia Rzeszów pokonała na własnym boisku Lotos Trefl Gdańsk 3-0. MVP spotkania został wybrany rozgrywający rzeszowian Fabian Drzyzga. Dzięki zwycięstwu Resovia zrobiła pierwszy krok do odzyskania tytułu Mistrza Polski.

Lotos Trefl Gdańsk dobrze otwierał wszystkie trzy sety, budując przewagę trzech, czterech punktów nad gospodarzami. Ale dzięki skutecznym zagrywkom Resoviacy szybko niwelowali przewagę gości i doprowadzali do wyrównania. W całym meczu zawodnicy Resovii posłali 7 asów serwisowych, przy 3 asach drużyny z Gdańska.

Mocne zagrywki drużyny z Rzeszowa odbiły się na poziomie przyjęcia gdańszczan. W całym meczu podopieczni trenera Andrei Anastasiego odnotowali 39% przyjęcia pozytywnego i zaledwie 19% perfekcyjnego. W drużynie Resovii Rzeszów przyjęcie wyglądało znacznie lepiej – 57% pozytywnego i 38% perfekcyjnego.

Kluczem do zwycięstwa Resoviaków okazało się wyeliminowanie z gry dwóch najważniejszych zawodników – Mateusza Miki i Murphy’ego Troy’a. Pierwszy z nich zdobył w ataku jedynie 7 punktów, przy 24% skuteczności. Z kolei Amerykanin, który do tej pory zdobywał najwięcej punktów dla swojej drużyny, w tym meczu zaatakował skutecznie tylko 8 razy, przy 31% skuteczności.

Rzeszowianie byli lepsi od swoich rywali w każdym elemencie z wyjątkiem bloku. Gdańszczanie odnotowali 7 punktowych bloków, przy 5 blokach Resovii. W bloku najlepiej spisywał się Bartosz Gawryszewski, który zatrzymywał rywali trzykrotnie.

MVP: Fabian Drzyzga

Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk 3-0 (25:22; 25;20; 25:23)

Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schops, Drzyzga, Penchev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski

Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Schwarz, Gawryszewski, Troy, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz i Czunkiewicz

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl