InformacjeNewsy

Puchar Świata Kobiet 2015 – dzień IV

Po jednodniowej przerwie siatkarki wróciły do rozgrywek w Pucharze Świata. Serbki rozgromiły Algierki 3:0, wygrywając trzeciego seta do 3. Jest to póki co najwyżej wygrany set w tym turnieju. W meczu dnia Chiny – Korea Południowa lepsze okazały się Chinki, które zwyciężyły 3:1.

ARGENTYNA – ROSJA 0:3 (10:25; 10:25; 16:25)

Argentynki nie stawiły oporu Rosjankom, które bez najmniejszych problemów zwyciężyły 3:0. Siatkarki z Ameryki Południowej tylko w trzecim secie przekroczyły granicę 10 punktów. Ekipa Sbornej była lepsza w każdym elemencie gry, a w bloku Rosjanki zwyciężyły 10 do 0. Cztery bloki zapisała na swoim koncie środkowa Ekaterina Orlova. Ponadto Rosjanki zdobyły dwa razy więcej punktów z ataku niż Argentynki (50 do 25).

Skład Argentyny

Sosa, Fernandez, Piccolo, Lazcano, Castiglione, Boscacci, Rizzo (libero) oraz Aispurua, Fresco, Acosta, Scacchi, Sagardia

Skład Rosji

Pasynkova, Obmochaeva, Schherban, Orlova, Lyubushkina, Kosianenko, Malova (libero) oraz Malykh, Ilchenko, Fetisova, Starceva, Isaeva, Kuzyakina (libero)

STANY ZJEDNOCZONE – PERU 3:0 (25:17; 25:15; 25:12)

Trener Karch Kiraly w meczu przeciwko Peru dał szansę gry wszystkim rezerwowym. Choć Peruwianki dysponowały lepszym przyjęciem (33% do 20%) niż Amerykanki, nie potrafiły tego wykorzystać. To mistrzynie świata zdobyły więcej punktów w ataku – 40 do 22. Duża różnica zarysowała się również w bloku – siatkarki z USA 13 razy zatrzymały rywalki, podczas gdy Peruwiankom ta sztuka udała się tylko 3 razy. Najwięcej punktów dla USA zdobyła środkowa Tetori Dixon – 14, a dla reprezentacji Peru najczęściej punktowała Katherinne Olemar (7 punktów).

Skład Stanów Zjednoczonych

Dixon , Fawcett, Gibbemeyer, Robinson, Easy, Kreklow, Hagglund (libero) oraz Glass

Skład Peru

Olemar, Regalado, Ortiz, Uribe, La Rosa, Yllescas, Egoavil (libero) oraz De La Pena, Guerrero, Munoz

SERBIA – ALGIERIA 3:0 (25:7; 25:11; 25:3)

Dzisiaj Serbki ustaliły nowy rekord w wygrywaniu seta jak najwyżej – w trzecim secie wygrały z Algierkami do 3. Ekipa Algierii jest bez wątpienia najsłabszą drużyną grającą w tym roku w Pucharze Świata. Siatkarki z Afryki w całym meczu same zdobyły zaledwie 5 punktów (4 w ataku i 1 w bloku), natomiast resztę punktów dostarczyły im po błędach własnych Serbki. W drużynie Serbii najwięcej punktów zdobyły Brankica Mihajlović i Jovana Stevanović – po 11 oczek.

Skład Serbii

Mihajlović, Stevanović, Nikolić, Rasić, Bosković, Ognjenović, Popović (libero) oraz Velijković, Busa, Malesević, Bjelica, Popović M., Zivković i Cebić (libero)

Skład Algierii

Benmokhtar, Ait Oumghar, Bouregua, Hammouche, Magnana, Kasri, Mebarki (libero) oraz Sadi, Ayadi, Imadali i Belhocine

KUBA – DOMINIKANA 1:3 (22:25; 22:25; 18:25; 23:25)

Mecz pomiędzy Kubą a Dominikaną był dość wyrównany, a o zwycięstwie Dominikanek zadecydowały niuanse. Kubanki dużo lepiej zagrały w bloku niż ich przeciwniczki, zdobyły 14 punktów, przy 8 oczkach Dominikanek. Najlepiej w tym elemencie radziła sobie Alena Orta, która 5 razy skutecznie powstrzymała akcję rywalek. W pozostałych elementach gry o kilka punktów lepsze były Dominikanki. Obie drużyny popełniły dużo błędów własnych – Dominikanki 24, a Kubanki 27 błędów.

Skład Kuby

Hernandez, Linares, Orta, Gonzalez, Cajigal, Santas, Cruz (libero) oraz Borrero, Ruiz i Alvarez

Skład Dominikany

Brens, Isabel, Casilla, Vargas Valdez, Marte Frica, Norberto, Castillo (libero) oraz Martinez E., Martinez J., Martinez B., Stephens i Martinez C.

CHINY – KOREA POŁUDNIOWA 3:1 (23:25; 25:15; 25:20; 25:23)

W najciekawszym meczu dnia Chinki pokonały Koreanki 3:1. W ataku obie ekipy uzyskały zbliżone wyniki, Chinki skończyły 56 ataków, a Koreanki o jeden atak mniej. Na zagrywce również nie było wielkiej różnicy – siatkarki z Chin posłały 7 asów serwisowych, a Koreanki 5. Elementem, w którym zdecydowanie lepiej radziły sobie Chinki był blok – 11 punktowych bloków przy 6 punktach ekipy koreańskiej. Ponadto, Koreanki oddały Chinkom aż 24 punkty po błędach własnych.

Skład Chin

Zhu, Zhang Ch., Yang, Yan, Liu Y., Ding, Lin (libero) oraz Zeng, Liu X., Yuan i Shen

Skład Korei Południowej

Kim Y., Lee J., Kim H., Yang, Park, Cho, Na (libero) oraz Yim (libero), Kim S., Lee S., Chae i Lee D.

JAPONIA – KENIA 3:0 (25:15; 25:20; 25:12)

Japonki w trzech setach uporały się z reprezentacją Kenii. Siatkarkom z Afryki jedynie w drugim secie udało się zbliżyć do granicy 20. punktów. Kenijki jednak niczym nie zaskoczyły gospodyń turnieju, które w każdym elemencie okazały się lepsze od swoich przeciwniczek. Dodatkowo popełniły więcej błędów – 20. Z Japonki podarowały rywalkom tylko 12 oczek. Najwięcej punktów dla drużyny Kenii zdobyła Mercy Moim – 13. W japońskiej drużynie najskuteczniejsza okazała się Saori Kimura, która zdobyła 12 punktów.