Informacje

WGP: Trzeci dzień Final Six

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Trzeci dzień turnieju finałowego World Grand Prix 2015 rozgrywany w Omaha przyniósł jedną niespodziankę: Chinki przegrały w tie-breaku z reprezentacją Włoch 3-2. Z kolei w meczu na szczycie Amerykanki pewnie pokonały Rosjanki 3-1.

BRAZYLIA – JAPONIA 3:0 (25: 21; 25:23; 25:16)

We wczorajszym meczu elementem decydującym okazał się blok. Brazylijki zdobyły aż 15 punktów w bloku, z czego 8 punktów zdobyła środkowa Juciely Cristina Barreto. Japonki w tym elemencie zanotowały zaledwie 4 punkty, a autorką dwóch bloków była Sarina Koga. W pozostałych elementach obie drużyny prezentowały zbliżony poziom gry. Najwięcej punktów dla brazylijskiej ekipy zdobyła Juciely – 19 oczek. W zespole japońskim najwięcej punktów na swoim koncie zapisała Sarina Koga – 12.

Brazylia: Juciely, Dani Lins, Carol, Gabi, Natalia, Monique, Leia (libero) oraz Ivna, Roberta i Suelle.

Japonia: Nagaoka, Koto, Koga, Shimamura, Ishii, Otake, Zayasu (libero) oraz Sato (libero), Uchiseto, Nabeya, Sakoda i Kimura.

CHINY – WŁOCHY 2:3 (15:25; 25:22; 25:22; 18:25; 12:15)

Chinki prowadziły w meczu już 2:1, ale Włoszki zmobilizowały się i wygrały czwartego seta oraz tie-break. W ataku oba zespoły radziły sobie podobnie, Chinki zdobyły 59 punktów, a Włoszki o jedno oczko mniej. Natomiast podopieczne Marco Bonitty dużo lepiej prezentowały się w bloku oraz na zagrywce. Włoszki 15 razy skutecznie zatrzymały akcję rywalek, co okazało się kluczem do sukcesu. Po 4 punktowe bloki zanotowały Martina Guiggi i Cristina Chirichella.

Chiny: Wang N., Zhang Ch., Wang Y., Yan, Liu Y., Zheng, Wang M. (libero) oraz Liu X., Zhang X., Chen i Ding.

Włochy: Sorokaite, Malinov, Bosetti C., Guiggi, Chirichella, Sylla, De Gennaro (libero) oraz Bosetti L., Folie.

STANY ZJEDNOCZONE – ROSJA 3:1 (26:24; 19:25; 25:16; 25:22)

W ostatnim meczu ważne zwycięstwo zaliczyły Amerykanki, które pokonały niezwyciężoną jak dotąd reprezentację Rosji. Gospodynie jedynie w bloku musiały uznać wyższość Rosjanek – przegrały 7 do 9. Z kolei w ataku zaprezentowały się dużo lepiej, zdobyły 61 punktów, przy 55 oczkach ekipy Sbornej. Amerykanki zdobyły również 8 punktów z zagrywki. Najskuteczniejszą zawodniczką w amerykańskiej drużynie była Karsta Lowe, która zapisała na swoim koncie 22 punkty. Jej vis-a-vis z rosyjskiej drużyny – Nataliya Gonczarova zdobyła aż 29 oczek.

Stany Zjednoczone: Larson-Burbach, Hill, Akinradewo, Kreklow, Dixon, Lowe, Banwarth (libero) oraz Murphy, Thompson i Robinson.

Rosja: Shcherban, Pasynkova, Lyubushkina, Goncharova, Kosianenko, Orlova, Malova (libero) oraz Ilchenko, Efimova, Fetisova i Biryukova.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl