InformacjeNewsy

Kto zdobędzie Superpuchar Polski?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Już dzisiaj w poznańskiej Arenie Skra Bełchatów zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu o Superpuchar Polski. Bełchatowianie mają już na swoim koncie zdobyty Puchar z 2012 roku, kiedy to pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3-0.

Rozgrywki o Superpuchar Polski rozgrywane są od 2012 roku i biorą w nich udział dwie drużyny: mistrz kraju oraz zdobywca Pucharu Polski. W tym roku o Puchar rywalizować będą zawodnicy Skry Bełchatów jako Mistrzowie Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która w zeszłym roku zdobyła Puchar Polski.

Siatkarze z Bełchatowa mają już na swoim koncie zdobyty Superpuchar Polski. W 2012 roku, jako zdobywcy Pucharu Polski zmierzyli się z ówczesnym mistrzem kraju, którym był zespół Asseco Resovii Rzeszów. Skra wygrała dość gładko 3-0, nie dając szans drużynie z Rzeszowa, a Mariusz Wlazły został wybrany MVP.

Z kolei w ubiegłym roku to siatkarze ZAKSY wywalczyli Puchar Polski i w meczu o Superpuchar także rywalizowali z Resovią. Podopiecznym Sebastiana Świderskiego nie udało się jednak zgarnąć trofeum, ponieważ przegrali po niezwykle zaciętym meczu 2-3.

Dzisiejsze spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. W obydwu ekipach znajduje się aż siedmiu Mistrzów Świata, którzy wracają do gry po krótkim odpoczynku. Początek spotkania o godzinie 20:00 w Polsacie Sport.

Powiązane artykuły

Back to top button
Siatkarsko.pl