NewsyRelacje

PŚ: Kurek show, czyli Polska – Rosja 3:1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Polska pokonała Rosję 3:1 w swoim drugim meczu rozgrywanym w Pucharze Świata 2015. Trener Vladimir Alekna pomieszał w składzie Rosjan i w rezultacie na ataku oglądaliśmy nominalnego środkowego Dmitriy’a Muserskiy’ego, a w roli przyjmującego wystąpił Maksym Michajłow. MVP spotkania został wybrany Bartosz Kurek.

Siatkarska wojna

Pierwszego seta od skutecznego ataku z II linii rozpoczął Rafał Buszek (1:0). Kilka minut później skuteczną akcją ze środka popisał się Mateusz Bieniek (2:1). Dzięki mocnym zagrywkom Bartosza Kurka, biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 4:2. Jednak wkrótce Mateusz Mika nie przyjął dwóch zagrywek, a później został zablokowany w ataku i był remis po 7. Po I przerwie technicznej mocna zagrywka Buszka sprawiła problemy Rosjanom, piłka wróciła na naszą stronę i kontratak wykorzystał Kurek (14:11). Rosjanie jednak szybko odrobili straty dwa razy blokując Mikę na lewej stronie (14:14). Dmitriy Muserskiy pomylił się w ataku z II linii i Polacy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14). Po przerwie Mika podbił atak rywali i kontrę na lewym skrzydle wykorzystał Buszek (19:16). Chwilę później Kurek posłał bombę z zagrywki, której nie przyjął Sergey Tetyukhin (22:18). Później Rosjanie popełnili błąd i Polacy mieli pierwszą piłkę setową (24:21). Jednak na zagrywce pojawił się Alexander Butko i Rosjanie odrobili straty (24:24). Blok na Kurku dał Rosjanom pierwszą piłkę setową 25:26, a za chwilę skończyli piłkę przechodzącą i zwyciężyli 26:24.

Wyrównana walka

Początek drugiego seta to gra punkt za punkt do stanu 5:5. Muserskiy mocnym nabiciem na polski blok dał Rosjanom 7. punkt. Polscy siatkarze nie skończyli ataku, co wykorzystał na środku Artem Wolwicz (5:8). Po przerwie technicznej Kurek zatrzymał Maksima Michajłowa z lewej strony i Polacy odrobili jeden punkt (8:9). Jednak Rosjanie szybko odskoczyli naszym siatkarzom na 3 oczka (8:11). Kilka minut później Michajłow posłał piłkę w aut, a Piotr Nowakowski zdobył punkt atakując ze środka 12:13. Poźniej Muserskiy przekroczył linię 3. metra i był remis po 14. Atak Buszka z „pajpa” dał Polakom 16. punkt i II przerwę techniczną (16:15). Po przerwie Kurek dwa razy zablokował na prawej stronie Muserkiy’ego i biało-czerwoni mieli już trzypunktową przewagę (18:15). Chwilę później mocnym atakiem ze środka popisał się Bieniek (20:17). W kolejnej akcji Kurek nadepnął linię 3. metra i Rosjanie zbliżyli się do Polaków na jedno oczko (21:20). Punktowy blok na naszym atakującym dał Rosjanom remis (22:22). Kilka minut później w polu serwisowym pojawił się Butko i ustrzelił naszego przyjmującego (23:24). Losy seta ważyły się na przewagi, jednak ostatecznie zwyciężyli Polacy 27:25.

Bombardier Kurek

Na początku trzeciej partii Buszek posłał asa serwisowego i Polacy wyszli na jednopunktowe prowadzenie (5:4). Jednak gra toczyła się punkt za punkt, raz punktowali Rosjanie, a raz biało-czerwoni (7:6). Dzięki dobrej grze w obronie naszych siatkarzy, piłkę w kontrataku wykorzystał Kurek i na I przerwę techniczną Polacy schodzili z dwupunktowym prowadzeniem 8:6. Tuż po przerwie Grzegorz Łomacz poślizgnął się i doznał kontuzji, a jego miejsce na boisku zajął Fabian Drzyzga. Kilka minut później na lewym skrzydle zatrzymany został Buszek i przewaga biało-czerwonych zmalała do jednego oczka (10:9). Na II przerwę techniczną nasi siatkarze schodzili z trzypunktowym prowadzeniem, gdyż w ataku pomylił się Muserkiy (16:13). Chwilę później piłkę w kontrataku skończył Michał Kubiak kiwając za blok, a asa serwisowego posłał Drzyzga (19:15).  Po kolejnym udanym ataku Kurka przewaga biało-czerwonych wzrosła do 6 punktów (23:17). Potrójny blok zatrzymuje Evgeny’ego Sivozheleza i kończy seta 25:19.

Polska górą!

Początek czwartej odsłony to znowu gra punkt za punkt. Jednak jeszcze przed I przerwą techniczną Rosjanie odskoczyli Polakom na dwa oczka (6:8). Mocne nabicie Kurka na blok dało biało-czerwonym 8. punkt (8:9). Chwilę później Paweł Zatorski nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki Michajłowa i przewaga rosyjskiej drużyny wzrosła do trzech punktów (8:11). W kolejnej akcji Tetyukhin szukał bloku Polaków, ale sędzia pokazał, że dotknięcia nie było (10:11). Kilka minut później nasi przyjmujący nie przyjęli zagrywki Muserskiy’ego i przewaga Rosjan wzrosła do 4 oczek (11:15). Kolejne akcje to dobre obrony i mocne ataki z obu stron siatki. Później w polu serwisowym pomylił się Dimitriy Ilinykh, a ataku nie skończył Michajłow i polscy siatkarze doprowadzili do remisu po 17. Vladimir Alekno poprosił o czas, ale po powrocie na boisko to nasi siatkarze zdobyli dwa punkty. Najpierw Kubiak posłał asa serwisowego, a później Kurek skończył atak na kontrze (19:17). Autowa zagrywka Kurka dała Rosjanom remis po 21. Jednak w następnej akcji Buszek posłał asa serwisowego i Polska znowu wyszła na prowadzenie (23:21). Seta i cały mecz zakończył blok Polaków 25:22.

POLSKA – ROSJA 3:1 (24:26; 27:25; 25:19; 25:22)

Skład Polski

Nowakowski, Kurek, Łomacz, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski, Kubiak, Możdżonek

Skład Rosji

Muserskiy, Volvich, Tetyukhin, Vlasov, Butko, Mikhaylov, Obmochaev (libero) oraz Sivozhelez, Ilinykh, Ianutov (libero), Kurkaev, Grankin

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl