Liga Światowa 2015

Wyświetlono 1 postów - 1 przez 15 (of 54 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #3890 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Tegoroczna Liga Światowa zostanie rozegrana w dniach od 29 maja do 19 lipca. Polacy będą rozgrywać mecze w grupie B, a ich rywalami będą drużyny: Rosji, Stanów Zjednoczonych i Iranu. Na razie nie wiadomo, w jakich miastach odbędą się mecze.

    – Prowadzimy rozmowy z ośmioma miastami – sześcioma gospodarzami mundialu oraz Częstochową i Rzeszowem. Decyzje podejmiemy niebawem – Andrzej Lemek.

    Więc czekamy.

    A póki co wklejam terminarz grupy B:

    I weekend – 29-30.05.2015 r.
    Polska – Rosja
    USA – Iran

    II weekend – 5-6.06.2015 r.
    Polska – Iran
    USA – Rosja

    III weekend – 12-14.06.2015 r.
    USA – Polska
    Rosja – Iran

    IV weekend – 19-21.06.2015 r.
    Rosja – Polska
    Iran – USA

    V weekend – 26-28.06.2015 r. 
    Iran – Polska
    Rosja – USA

    VI weekend – 3-5.07.2015 r.
    Polska – USA
    Iran – Rosja

    #3893 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Ciekawe kiedy wreszcie się zdecydują. Pewnie za miesiąc już wszystko będzie wiadome, bo muszą przecież wcześniej uruchomić rezerwacje biletów. A terminarz wydaje się nawet spoko, dobrze, że zaczynamy i kończymy u nas:)

    #3896 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Terminarz jest ok. Zastanawiam się tylko, gdzie będą rozgrywane mecze. Dziwna jest wypowiedź Lemka, o tym, że zastanawiają się jeszcze nad Rzeszowem i Częstochową. Moim zdaniem rozgrywanie meczów w tych miastach nie jest dobrym pomysłem. I  nie chodzi mi o to, że nie będzie kibiców, bo kibice będą wszędzie. Chodzi o to, że te hale są bardzo małe. Najlepiej rozgrywać mecze w tych największych halach, żeby mogło przyjść jak najwięcej kibiców. Moje typy to: Kraków Arena, Atlas Arena i Ergo Arena – trzy największe hale.

    #3907 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    No i się wyjaśniło. W tym roku w Lidze Światowej Polacy rozegrają mecze w Gdańsku, Krakowie i Częstochowie.

    28-29 maja Ergo Arena (Gdańsk) Polska – Rosja

    5-6 maja Hala Widowiskowo-Sportowa w Częstochowie Polska – Iran

    3-4 lipca Tauron Kraków Arena Polska – USA

     

    Jakoś nie podoba mi się wybór hali w Częstochowie – tylko 5843 miejsc stałych + dostawki, więc całkowita liczba 7100. Mało… Lepsza byłaby Atlas Arena.

    #3908 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Super, że w Krakowie będzie grać  z USA 😀 może uda się zdobyć bilety.  No faktycznie hala w Czewie jest dość mała w porównaniu z innymi, np. z Atlas Areną. Mniej kibiców zobaczy mecz na żywo, szkoda. Ale w sumie może i dobrze, że w LŚ jest różnych miastach, a nie w tych samych co roku. Tym razem kibice z innego rejony Polski pójdą na mecz:D

    #3911 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Moim zdaniem mecze powinny być rozgrywane w największych halach, żeby jak najwięcej osób mogło je obejrzeć na żywo. Na mecz, który jest rozgrywany w takiej małej hali bilety się rozejdą w 10 minut…

    #3913 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Wypowiedź Lemka:

    – Po pierwsze, chcemy wprowadzić do Ligi Światowej nowe miasta. Po drugie, wynajęcie Atlas areny jest znacznie droższe niż hali pod Jasną Górą. Wreszcie po trzecie, nie ma żadnej gwarancji, że podczas spotkań z Iranem mogąca pomieścić ponad 12 tysięcy widzów Atlas Arena wypełni się po brzegi.

    Czyli już wiadomo, dlaczego wybrali Częstochowę. Ale w sumie dziwna ta decyzja, bo jakoś nie wydaje mi się, żeby nie było chętnych na mecz z Iranem:P

     

     

    #3915 Reply

    mckolt
    Participant
    Liczba postów: 15
    Widz

    Oczywiście Atlas Arena w Łodzi z pewnością była by lepsza niż w Częstochowie, być może wchodzą tu jakieś dodatkowe układy organizatorów. Cieszy mnie, że w Krakowie gramy właśnie z USA.

    #3920 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Moim zdaniem w tym roku będzie dużo więcej chętnych na mecze LŚ z kilku powodów:

    1. Polacy są mistrzami świata, więc automatycznie każdy chce zobaczyć ich na żywo (mam przykłady wśród znajomych, którzy nie interesują się siatkówką w ogóle, a na mecze LŚ chcą się wybrać).

    2. W ubiegłym roku u nas były MŚ, więc więcej kibiców wolało się wybrać właśnie na mecze MŚ, które były bardziej prestiżowe niż mecze LŚ, więc być może dlatego było mniej chętnych na zeszłoroczne mecze z Iranem.

    3. Iran to świetna drużyna, więc mecze Polska – Iran na pewno będą stały na wysokim poziomie. Który z kibiców nie chciałby tego zobaczyć na żywo?

    #3921 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Alehandra, zgadzam się z Tobą:) ogólnie Polacy zagrają w trudnej grupie, jednak ja wierzę, że uda się awansować do Final Six, które może będzie u nas rozgrywane! Jak FIVB obniży kwotę wpisowego to myślę, że Polska dostanie zorganizowanie turnieju finałowego LŚ!:)

    #3935 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Final Six LŚ powinno być u nas zorganizowane! Iran nie dostanie organizacji, jeśli nie wpuści kobiet na trybuny, a Australia nigdy nie organizowała żadnej siatkarskiej imprezy. Polska jest więc numerem JEDEN.

    Z tego co mówił Lemek, jeśli otrzymamy organizację Final Six to te mecze będą rozgrywane w Tauron Kraków Arenie, a mecze w fazie grupowej z USA zostaną rozegrane w katowickim Spodku.

    #3951 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Doszły do nas głosy, że Brazylia przeprosiła się z działaczami FIVB, a to oznaczałoby koniec szans na organizację finału Ligi Światowej w Polsce 

    Wypowiedź nowego prezesa PZPS – Pawła Papke.

    Strasznie kombinują z tymi finałami LŚ…

    #4027 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Eeeeeee to na pewno nieprawda:P Finały muszą być u nas i mam nadzieję, że będą:)

    PS. Wiadomo już coś o biletach na mecze Polaków?:)

    #4034 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Nie ma jeszcze żadnej informacji o biletach. Podejrzewam, że początkiem kwietnia pojawią się rezerwacje.

    #4246 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    W tym roku sprzedażą internetową biletów zajmuje się portal http://www.ebilet.pl

    Rezerwacje:

    13 kwietnia godz. 16:00 – mecze Polska-Rosja w Gdańsku

    16 kwietnia godz. 16:00 – mecze Polska-Iran w Częstochowie

    20 kwietnia godz. 16:00 – mecze Polska-USA w Krakowie

Wyświetlono 1 postów - 1 przez 15 (of 54 total)
Odpowiedz do: Liga Światowa 2015
Twoja informacja:




Odwiedź nasz sklep siatkarski!
Back to top button
Siatkarsko.pl