Liga Światowa 2015

Wyświetlono 16 postów - 16 przez 30 (of 54 total)
  • Autor
    Wpisy
  • #4294 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Bilety standardowo rozeszły się jak ciepłe bułeczki…:) nigdy jeszcze nie rezerwowałam biletów przez tą stronę, w ogóle dziwnie hala była pokazana – w pionie, a jestem przyzwyczajona do poziomu:D Ale bilety udało się zarezerwować, więć już nie będę narzekać:)

    #5748 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Już w czwartek Polacy zagrają pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Światowej! Zmierzą się z reprezentacją Rosji.

    Antiga ma skreślić z listy jednego ze środkowych, ale jeszcze nie podjął decyzji.

    Składy zespołów:

    POLSKA:

    Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

    Atakujący: Jakub Jarosz, Bartosz Kurek

    Środkowi: Mateusz Bieniek, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona

    Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika

    Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski
    ROSJA:

    Rozgrywający: Aleksander Butko, Igor Kołodinski

    Atakujący: Maksim Michajłow, Paweł Moroz

    Środkowi: Aleksander Abrosimow, Artem Smoljar, Andriej Aszczew

    Przyjmujący: Jewgienij Siwożelez, Siergiej Sawin, Aleksander Markin, Denis Birjukow

    Libero: Aleksiej Werbow, Aleksiej Obmoczajew

     

    P.S. W składzie Rosji nie ma Spirydonowa!

     

    #5757 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    No trochę osłabiony skład Rosji w porównaniu z Mistrzostwami Świata. Przede wszystkim nie ma Grankina i Muserskiego. A Spirydonow podobno został zawieszony. Wiadomo za co?

    #5758 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Tak, Spirydonow został zawieszony za złe zachowanie podczas meczów na Mistrzostwach Świata. A konkretnie FIVB ukarała go za to, że podczas meczu Rosja-Niemcy strzelał z wyimaginowanego karabinu do widowni i opluł wentylator. Za to zachowanie został zawieszony na dwa pierwsze mecze Ligi Światowej, czyli akurat te z naszą reprezentacją.

    #5765 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Przeciwko Rosji nie zagra Wojtek Grzyb. A byłam pewna w 99,9%, że Antiga skreśli Bieńka:P

    #5784 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo!!! 😀 Super mecz i udany debiut Mateusza Bieńka:) on grał dobrze w każdym elemencie, w ataku bez problemu zdobywał punkty, w bloku też i szybko się przemieszczał, no i jeszcze te piękne asy wpadające za plecy Rosjanom:) Kurek też całkiem całkiem na tym ataku, ale widać że jeszcze musi trochę pograć, żeby się przywyczaić i lepiej czuć:)

    #5787 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Wczorajszy mecz dobry, mam wrażenie, że Rosjanie byli mocno zdziwieni naszym składem i niespodziewali się takiego gry. Dzisiaj będzie o wiele trudniej. Ale i tak liczę, że wygramy 🙂

    #5788 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    No i miałeś rację, drugi mecz o wiele trudniejszy dla naszych panów, ale i tak dali radę 🙂 Dobra zmiana na Fabiana i Rafała. Rafał podtrzymał przyjęcie i jeszcze skończył kilka trudnych piłek (szczególnie tych na poójnym bloku). No i aż miło było patrzeć na gwoździe Piotrka Nowakowskiego 😀 Kurek MVP zasłużenie, był najlepszym punktującym naszej drużyny i trzeba przyznać, że szybko odnazlał się w roli atakującego 🙂 A ciekawi mnie o kiedt Bartek ma ten tatuaż, tego wilka na ręce? Czyżby to dla tego, że jest w Resovii? 😀

    #5793 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Nie, Bartek miał już ten tatuaż jak grał w Maceracie.

    #5820 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Na Iran taki sam skład co na Rosję. Zobaczymy tylko kto wyjdzie w pierwszej szósteczce

    #5848 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Nasi idą jak burza!!! Kolejny dobry mecz. Mam wrażenie, że 10 minutowa przerwa wybiła naszych z rytmu, trochę się rozkojarzyli i przegrali. W czwaryym secie było dobrze, no ale nie wolno tracić takiej przewagi! A największy mankament wczoraj to chyba zagrywka 😛 I Kurek drugi raz MVP, jak najbardziej zasłużenie 🙂

    #5855 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Zgadzam się, za dużo błędów w zagrywce. Najbardziej mnie bolą zagrywki typu flot, które lecą daleko w aut… No i chciałabym, żebyśmy jeszcze więcej grali środkowymi, bo mamy w nich ogromny potencjał, szczególnie w Bieńku i Nowakowskim.

    #5867 Reply

    Gonzo
    Participant
    Liczba postów: 71
    Sympatyk

    Nowakowski ostatnio nic nie pokazuje! Przecież nawet w sobotę Antiga go wymienił na Wronę. Cięzki był ten mecz z Iranem – tyle błędów na zagrywce to jest jakaś masakra.  W piątek z USA będzie mega ciężko – nie wiem czy uda się nam wygrać.

    #5875 Reply

    Alehandra
    Keymaster
    Liczba postów: 141
    Fanatyk

    Na USA skład naszej reprezentacji taki sam jak na mecze z Rosją i Iranem. Teraz naszych siatkarzy czeka 3 tygodniowy maraton.

    #5891 Reply

    Fionka
    Participant
    Liczba postów: 103
    Fanatyk

    Gonzo miałeś rację… było ciężko i przegraliśmy!!! O ile pierwszy mecz był jeszcze do ugrania, bo prowadziliśmy 2-1, to w drugim już słabo zagraliśmy. No środkowi na plus, ale na skrzydłach cieniutko 🙁 Mateusz Mika kiepsko grał

Wyświetlono 16 postów - 16 przez 30 (of 54 total)
Odpowiedz do: Liga Światowa 2015
Twoja informacja:




Odwiedź nasz sklep siatkarski!
Back to top button
Siatkarsko.pl