InformacjeNewsy

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo: czy Wrocławianki zdobędą trzy punkty?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

16 marca 2017 roku w hali Arena Legionowo odbędzie się mecz pomiędzy miejscową drużyną Legionovia Legionowo a Impelem Wrocław. Legionowianki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, z kolei Impel jest wiceliderem rozgrywek Orlen Ligi. Czy wrocławianki wygrają zgodnie z planem?

Jak Dawid z Goliatem?

Pojedynek pomiędzy Legionovią a Impelem nie zapowiada się zbyt emocjonująco, można nawet powiedzieć, że będzie to łatwy mecz dla ekipy przyjezdnej. Dlaczego ?
Legionovia Legionowo gra od 2012 roku w najwyższej klasie rozgrywek. Co roku ma problem z kompletowaniem składu, a także z kwestiami finansowymi. Obecnego sezonu 2016/2017, Legionovia nie może zapisać do udanych. Po 24. kolejkach podopieczne Roberta Strzałkowskiego zajmują ostatnie, czternaste miejsce. Do tej pory wygrały pięć meczów. Okazały się lepsze od zespołów z Piły, Dąbrowy Górniczej, Bydgoszczy, Torunia oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Do końca fazy zasadniczej pozostały dwa mecze. Raczej małe są szanse na to, że Legionovia Legionowo poprawi swoją pozycję w tabeli i nie będzie walczyć o pozostanie w siatkarskiej ekstraklasie.

W drużynie Legionovii Legionowo grają głównie młode zawodniczki, większość z nich bierze również udział w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Są to m.in.: Anna Korabiec, Iga Chojnacka, Monika Bociek, Adriana Adamek, Joanna Pacak, Alicja Grabka, Klaudia Alagierska, Aleksandra Rasińska i Anna Bączyńska. Orlen Liga dla tych zawodniczek jest czymś wielkim, wyjątkowym. Te młode zawodniczki cieszą się po każdym zdobytym punkcie, a szczególnie po tych, na które ciężko zapracowały swoją dobrą grą. Młode legionowianki chcą przede wszystkim nabrać doświadczenia, pokory oraz czerpać siatkarskie wzorce. Pojedynki z zespołami wyższej rangi są świetną okazją do tego, aby udowodnić samemu sobie oraz trenerom, że w przyszłości reprezentacja Polski będzie opierać się właśnie na nich.

W drużynie Legionovii występuje świetnie spisująca się w całym sezonie Monika Bociek. Atakująca, siostra Grzegorza Boćka, na placu gry wykonuje kawał kapitalnej pracy. Jest ostoją klubu z województwa mazowieckiego i „maszynką” do robienia punktów. Pozostałe zawodniczki „łapią kontakt” z dorosłą siatkówką.

Impel wiceliderem OrlenLigi

Drużyny Impela Wrocław nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół prowadzony przez Marka Solarewicza zajmuje obecnie drugie miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi. Zawodniczki, które reprezentują klub z Wrocławia są znane wszystkim, którzy interesują się siatkówką. Katarzyna Konieczna, Joanna Kaczor, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska to tylko niektóre zawodniczki ekipy z Wrocławia. Impel zarówno obecny, jak i poprzedni sezon może zaliczyć do udanych, choć w poprzednim sezonie oczekiwania względem wrocławskiego klubu były znacznie większe.

W tym sezonie wrocławianki zaliczyły dziewiętnaście wygranych i cztery przegrane, mimo że w ostatniej kolejce było o krok od sensacji. Wygrana z Pałacem Bydgoszcz jedynie 3:2 może dać do myślenia: czy wrocławianki mają lekki spadek formy? Trzeba pamiętać, iż od niedawna Impel musi radzić sobie bez ważnej siatkarki, jaką jest bez wątpienia Agata Sawicka. Zawodniczka doznała poważnego urazu w meczu przeciwko drużynie Budowlanych Łódź – uszkodziła więzadła w kolanie i konieczne było przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. Niestety do końca sezonu Sawicka jest wyłączona z treningów i nie pomoże już swoim koleżankom na parkiecie. Klub z województwa dolnośląskiego zmuszony został ze skorzystania z tzw. transferu medycznego i zakontraktowania Marii Stenzel, młodej siatkarki z SMS PZPS Sosnowiec.

Która drużyna wygra pojedynek? Czy ekipa prowadzona przez szkoleniowca Roberta Strzałkowskiego pójdzie w ślady drużyny z Bydgoszczy i pokusi się niespodziankę? O tym przekonamy się w czwartek późnym wieczorem, kiedy obydwa zespoły zagrają naprzeciwko siebie w Legionowie.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Impel to jeden z najlepszych zespołów. Zawodniczki ze sobą zgrane, trener wymagający a sponsor na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl