InformacjeNewsy

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo: czy Wrocławianki zdobędą trzy punkty?

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)
Loading...

16 marca 2017 roku w hali Arena Legionowo odbędzie się mecz pomiędzy miejscową drużyną Legionovia Legionowo a Impelem Wrocław. Legionowianki zajmują ostatnie miejsce w tabeli, z kolei Impel jest wiceliderem rozgrywek Orlen Ligi. Czy wrocławianki wygrają zgodnie z planem?

Jak Dawid z Goliatem?

Pojedynek pomiędzy Legionovią a Impelem nie zapowiada się zbyt emocjonująco, można nawet powiedzieć, że będzie to łatwy mecz dla ekipy przyjezdnej. Dlaczego ?
Legionovia Legionowo gra od 2012 roku w najwyższej klasie rozgrywek. Co roku ma problem z kompletowaniem składu, a także z kwestiami finansowymi. Obecnego sezonu 2016/2017, Legionovia nie może zapisać do udanych. Po 24. kolejkach podopieczne Roberta Strzałkowskiego zajmują ostatnie, czternaste miejsce. Do tej pory wygrały pięć meczów. Okazały się lepsze od zespołów z Piły, Dąbrowy Górniczej, Bydgoszczy, Torunia oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Do końca fazy zasadniczej pozostały dwa mecze. Raczej małe są szanse na to, że Legionovia Legionowo poprawi swoją pozycję w tabeli i nie będzie walczyć o pozostanie w siatkarskiej ekstraklasie.

W drużynie Legionovii Legionowo grają głównie młode zawodniczki, większość z nich bierze również udział w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Są to m.in.: Anna Korabiec, Iga Chojnacka, Monika Bociek, Adriana Adamek, Joanna Pacak, Alicja Grabka, Klaudia Alagierska, Aleksandra Rasińska i Anna Bączyńska. Orlen Liga dla tych zawodniczek jest czymś wielkim, wyjątkowym. Te młode zawodniczki cieszą się po każdym zdobytym punkcie, a szczególnie po tych, na które ciężko zapracowały swoją dobrą grą. Młode legionowianki chcą przede wszystkim nabrać doświadczenia, pokory oraz czerpać siatkarskie wzorce. Pojedynki z zespołami wyższej rangi są świetną okazją do tego, aby udowodnić samemu sobie oraz trenerom, że w przyszłości reprezentacja Polski będzie opierać się właśnie na nich.

W drużynie Legionovii występuje świetnie spisująca się w całym sezonie Monika Bociek. Atakująca, siostra Grzegorza Boćka, na placu gry wykonuje kawał kapitalnej pracy. Jest ostoją klubu z województwa mazowieckiego i „maszynką” do robienia punktów. Pozostałe zawodniczki „łapią kontakt” z dorosłą siatkówką.

Impel wiceliderem OrlenLigi

Drużyny Impela Wrocław nikomu nie trzeba przedstawiać. Zespół prowadzony przez Marka Solarewicza zajmuje obecnie drugie miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi. Zawodniczki, które reprezentują klub z Wrocławia są znane wszystkim, którzy interesują się siatkówką. Katarzyna Konieczna, Joanna Kaczor, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska to tylko niektóre zawodniczki ekipy z Wrocławia. Impel zarówno obecny, jak i poprzedni sezon może zaliczyć do udanych, choć w poprzednim sezonie oczekiwania względem wrocławskiego klubu były znacznie większe.

W tym sezonie wrocławianki zaliczyły dziewiętnaście wygranych i cztery przegrane, mimo że w ostatniej kolejce było o krok od sensacji. Wygrana z Pałacem Bydgoszcz jedynie 3:2 może dać do myślenia: czy wrocławianki mają lekki spadek formy? Trzeba pamiętać, iż od niedawna Impel musi radzić sobie bez ważnej siatkarki, jaką jest bez wątpienia Agata Sawicka. Zawodniczka doznała poważnego urazu w meczu przeciwko drużynie Budowlanych Łódź – uszkodziła więzadła w kolanie i konieczne było przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. Niestety do końca sezonu Sawicka jest wyłączona z treningów i nie pomoże już swoim koleżankom na parkiecie. Klub z województwa dolnośląskiego zmuszony został ze skorzystania z tzw. transferu medycznego i zakontraktowania Marii Stenzel, młodej siatkarki z SMS PZPS Sosnowiec.

Która drużyna wygra pojedynek? Czy ekipa prowadzona przez szkoleniowca Roberta Strzałkowskiego pójdzie w ślady drużyny z Bydgoszczy i pokusi się niespodziankę? O tym przekonamy się w czwartek późnym wieczorem, kiedy obydwa zespoły zagrają naprzeciwko siebie w Legionowie.

Liczba komentarzy: 0
Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Impel to jeden z najlepszych zespołów. Zawodniczki ze sobą zgrane, trener wymagający a sponsor na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Close
Close