InformacjeNewsy

ME: Dobry początek Polaków, Belgia pokonana

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...

Polacy od zwycięstwa rozpoczęli Mistrzostwa Europy 2015. Na początek podopieczni Stephane’a Antigi pewnie pokonali reprezentację Belgii 3:0. Jutro ich przeciwnikiem będzie drużyna Słowenii.

Polscy siatkarze zdecydowanie lepiej od rywali radzili sobie w ataku – zdobyli 46 punktów w tym elemencie, a Belgowie tylko 30. W bloku minimalnie lepsi byli biało-czerwoni, gdyż sześciokrotnie skutecznie powstrzymali akcję rywali. Po 2 bloki na swoich kontach zapisali Michał Kubiak i Mateusz Bieniek. Z kolei Belgowie w całym meczu zanotowali 5 punktowych bloków, a autorem 2 z nich był Tomas Rousseaux. Element zagrywki zdecydowanie sprzyjał Polkom, gdyż posłali aż 6 asów serwisowych, przy 2 asach rywali. Po 2 punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyli Bartosz Kurek i Michał Kubiak, a dla Belgii punktowali Simon Van De VoordeTomas Rousseaux.

W przyjęciu bardzo dobrze spisywali się biało-czerwoni, gdyż zanotowali aż 76% pozytywnego przyjęcia i 51% perfekcyjnego. Naszym rywalom nie szło już tak dobrze, ponieważ zanotowali odpowiednio 58% i 36% w przyjęciu. Co ciekawe Polacy popełnili więcej błędów niż Belgowie – oddali im 24 punkty, a w samym drugim secie pomylili się aż 14 razy. Natomiast reprezentanci Belgii podarowali polskim siatkarzom 21 punktów po błędach własnych. Najskuteczniejszym zawodnikiem w polskiej drużynie był Michał Kubiak, który zdobył 14 punktów – 10 z ataku, 2 z zagrywki i 2 w bloku. W belgijskiej ekipie najlepiej spisywał się Gert Van Walle, który zdobył 9 oczek, w tym 8 z ataku i jeden punkt blokiem.

Jutro Polacy zmierzą się z reprezentacją Słowenii, która dzisiaj bez problemów pokonała siatkarzy z Białorusi 3:0. Początek meczu o godzinie 19:30.

POLSKA – BELGIA 3:0 (25:18; 29:27; 25:16)

Skład Polski

Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Kubiak, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz i Buszek

Skład Belgii

Deroo, Verhees, Van De Voorde, Van Walle, Valkiers, Rousseaux, Dejonckheere (libero) oraz Van Den Dries, Coolman, Klinkenberg, D’Hulst, Baetens i Colson

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl