Ciekawostki

Najwyższe siatkarki na świecie

Poznaj 8 najwyższych zawodniczek!

Wysoki wzrost przydaje się w wielu dziedzinach sportowych jak choćby w siatkówce, koszykówce czy piłce ręcznej. W piłce siatkowej pomaga szczególnie w grze na siatce – przy wykonywaniu ataków i blokowaniu przeciwnika. Jeśli chcecie poznać najwyższe siatkarki na świecie, sprawdźcie nasze zestawienie.

Lista uwzględnia zawodniczki, które aktualnie występują na siatkarskich parkietach. Wszystkie mają ponad dwa metry wzrostu, zaś najwyższa z nich mierzy 208 cm. Te zawodniczki grają na pozycji atakującej bądź środkowej, a więc ich głównym zadaniem jest zdobywanie punktów atakiem i skutecznym blokiem. Z racji tego, że w poszczególnych źródłach wzrost siatkarek różni się o 1 – 2 centymetry, pod uwagę wzięliśmy dane, które podaje FIVB. Kim zatem są najwyższe siatkarki? 

Miejsce 8 – Brayelin Elizabeth Martinez

Dominikańska siatkarka ma 201 cm wzrostu. Na boisku występuje jako przyjmująca lub atakująca. Aktualnie gra w brazylijskiej superlidze w barwach drużyny Dentil/Praia Clube. Z reprezentacją Dominikany zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2019 roku, gdzie została wybrana MVP turnieju. Ma na swoim koncie również zwycięstwo w Igrzyskach Panamerykańskich 2019 i Puchar Panamerykański 2018. Poza tym Brayelin Elizabeth Martinez reprezentowała Dominikanę w Lidze Narodów i Pucharze Świata.

najwyższe siatkarki
Źródło: fivb.org
1 2 3 4 5 6 7 8Następna strona

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl