InformacjeNewsy

Siatkarskie emocje w Raciborzu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Na wszystkich kibiców czekają kolejne siatkarskie emocje, bowiem w dniach od 1 do 4 października w Raciborzu odbędzie się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Na Górny Śląsk zjadą znakomite polskie drużyny tj. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, nie zabraknie także zespołów zagranicznych wśród których zobaczymy m.in. ubiegłorocznego brązowego medalistę Ligi Mistrzów – Berlin Recycling Volleys.

Kto zagra w turnieju?

W turnieju weźmie udział sześć drużyn, trzy zespoły z Polski i trzy zza granicy. Z polskich drużyn będą to: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Effector Kielce. Natomiast zza granicy zjadą Mistrz Czech Dukla Liberec, wicemistrz Niemiec i brązowy medalista ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów – Berlin Recycling Volleys oraz Shandong Volleyball Association z Chin. Obsada turnieju jest więc bardzo ciekawa i gwarantuje kibicom dużo siatkarskich emocji.

konferencja turnieju 10
Siatkarka plażowa Monika Brzostek i Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk na konferencji prasowej

W ubiegłym roku, polskie i zagraniczne drużyny grały na bardzo wysokim, można powiedzieć światowym poziomie. W tym roku myślę, że będzie podobnie – powiedział Mirosław Lenk, prezydent Raciborza, podczas konferencji prasowej.

Jak będzie wyglądać cały turniej?

Turniej odbędzie się w dniach 1 – 4 października w [tooltip text=”Arenie RAFAKO” gravity=”nw”]Hala została wybudowana w latach 1973 – 1974 i zmodernizowana w latach 2008 – 2010. Może pomieścić 470 widzów (z możliwością rozbudowy 1000 osób). Na co dzień mecze w hali rozgrywa siatkarska drużyna KS AZS Rafako Racibórz.[/tooltip] oraz w hali sportowej w Rudniku. Sześć drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy. Łącznie siatkarze stoczą 9 pojedynków. W ostatni dzień (niedziela) odbędzie się mecz finałowy, w którym najlepsze drużyny powalczą o nagrodę główną jaką jest Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Ponadto, na zakończenie turnieju zostaną przyznane nagrody indywidualne m.in. dla najlepszego blokującego, zagrywającego czy atakującego.

Kibicu! Wstęp jest bezpłatny

Żałuję, że w tym roku nie mogę być z wami. Raciborski turniej miał dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ po raz pierwszy otrzymałem indywidualną nagrodę w seniorskiej siatkówce. Od tego wszystko się zaczęło.

Tak udział w pierwszej edycji turnieju wspomina środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek, który został uznany najlepszym zagrywającym całego turnieju. Mimo tego, że w ubiegłym roku do Raciborza zjechało wielu zawodników reprezentujących barwy narodowe innych krajów, a sam turniej był bardzo dobry pod względem sportowym, w halach zabrakło publiczności. Dlatego organizatorzy gorąco zachęcają wszystkich kibiców do wzięcia udziału w tej siatkarskiej imprezie, tym bardziej, że wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Jestem przekonany, że tegoroczna edycja wypadnie jeszcze lepiej i będziemy to działanie kontynuować w latach następnych, aż w konsekwencji przyniesie to pewne przełożenie na wzrost pozycji naszej siatkówki w wydaniu klubowym – zakończył Prezydent Raciborza.

Podział na grupy:

Grupa A: Berlin Recycling Volley, Dukla Liberec, Jastrzębski Węgiel

Grupa B: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Effector Kielce, Shandong Volleyball Association

Terminarz

01.10.2015 RAFAKO Arena Racibórz

godz. 17:30 Berlin Recycling Volleys – Dukla Liberec
godz. 20:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Effector Kielce

02.10.2015 RAFAKO Arena Racibórz

godz. 17:30 Jastrzębski Węgiel – Dukla Liberec
godz. 20:00 Effector Kielce – Shandong Volleyball Association

03.10.2015 Sport Gym Rudnik

godz. 14:00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Shandong Volleyball Association
godz. 17:00 Mecz II ligi AZS RAFAKO Racibórz
godz. 20:00 Jastrzębski Węgiel – Berlin Recycling Volleys

04.10.2015 RAFAKO Arena Racibórz

godz. 12:00 Mecz o 5. miejsce
godz. 14:30 Mecz o 3. miejsce
godz. 17:00 Finał
godz. 19:00 Dekoracja i wręczenie nagród indywidualnych

plakat zapowaidajacy turniej0

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl